Gorące tematy

Wielki gest 97-latki. Najpierw pomogła służbie zdrowia, a teraz wspiera WOŚP. "Jestem wrażliwa na ludzkie nieszczęście"

Gorące tematy

Wielki gest 97-latki. Najpierw pomogła służbie zdrowia, a teraz wspiera WOŚP. "Jestem wrażliwa na ludzkie nieszczęście"

Widzowie Dzień Dobry TVN doskonale znają panią Janinę Szelewską z Milikowic, którą w ubiegłym roku wyróżnili Pozytywką Dzień Dobry TVN. Statuetka jest wręczaną tym, którzy swoją dobrą energią i sercem dzielą się z innymi. 97-latka nie spoczęła na laurach, a zabrała się do pracy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawiła bowiem na aukcję uszyte przez siebie kapcie i fartuszek. 

Pozytywka dla 97-letniej Janiny Szelewskiej za pomoc służbie zdrowia

Gdy tylko wybuchła pandemia, pani Janina Szelewska zaczęła szyć maseczki dla lokalnej służby zdrowia. Jej zaangażowanie w pomoc docenili widzowie Dzień Dobry TVN, którzy oddali na ówczesną 96-latkę głos. To właśnie kwietniowa Pozytywka w 2020 roku powędrowała w jej ręce

Mam wielką satysfakcję i jestem bardzo szczęśliwa, że w jakiś sposób mogę pomóc. Nie stoję biernie. (…) Zawsze jestem wrażliwa na ludzkie nieszczęście. Bez zastanowienia trzeba pomagać - mówiła wówczas pani Janina.

Czytaj więcej tutaj: 96-letnia pani Janina szyje maseczki dla służby zdrowia. "Jestem bardzo szczęśliwa, że w jakiś sposób mogę pomóc"

Pani Janina wspiera WOŚP

97-latka nie pozostała także obojętna na potrzeby najmłodszych. Uszyła bowiem fartuszek i kapcie, które wystawiła na aukcję. Dochód z nich przeznaczony będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dary pani 97-latki osiągnęły już 3000 złotych, ale licytacja wciąż trwa.

Nasz reporter Marcin Sawicki przybył do domu rodzinnego pani Janiny w Milikowicach, by dowiedzieć się, czy 97-latka spodziewała się, że uzbiera taką kwotę. 

- Podziwiam i bardzo dziękuję, że tak wysoko wycenili te moje dary. Chciałbym, żeby to przyczyniło się do większego rozwoju takich czynności - oświadczyła pani Janina. 

Agata Sudomierska, prawnuczka 97-latki wraz z panią Janiną na bieżąco monitorują aukcję. 

- Prababcia śledzi na swoim dotykowym telefonie – oświadczyła dumna prawnuczka.  – Byłyśmy zdziwione, że rzeczy zostały tak mile przyjęte – dodała.

Pełna zapału 97-latka przyznała, że nie należy do osób leniwych i gdy tylko może - stara się pomagać innym. 

- Jestem pracowita. Odpoczywam tylko we śnie, a tak to albo spaceruję, albo czytam, albo coś robię - zadeklarowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Reporter: Marcin Sawicki
Co sądzisz o tym artykule?
62
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0