Styl Życia

Weterynarz. Zawód z pasją

Styl Życia

Weterynarz. Zawód z pasją

Wielu młodych ludzi zastanawia się nad wyborem studiów. Wśród nich są zapewne tacy, którzy myślą o weterynarii. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prezesa Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej lek. wet. Jacka Łukaszewicza, by przybliżył informacje na temat studiów i zawodu weterynarza. Czy w dzisiejszych czasach opłaca się zostać lekarzem weterynarii? W jakich miejscach mogą pracować weterynarze? Co należy do ich obowiązków? Jakie cechy charakteru powinna mieć osoba wykonująca ten zawód?

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
77
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
31.03.2019
Herbit
Piekny zawód, ale jakże trudny. Wydaje mi sie, ze w duzym stopniu trzeba miec powolanie do takiej pracy. Kochac zwierzeta, miec duzo empatii, ale tez umiec podejmowac trudne decyzje, bo takich w tym zawodzie nie brakuje.
06.02.2019
halkomalko
Jak widac lekarzy weterynarii z pasją nadal nie brakuje :) tutaj trzeba miec swietna pamiec i chec do nauki, ale tez duzo empatii, czulosci i powolania. Nie wiem czy podołałabym psychicznie takim wymaganiom, a do tego fizycznie praca tez jest ciezka, bo czasem trzeba zajac sie leczeniem zwierzat hodowlanych
03.02.2019
Asiunka
Nie jest to łatwa praca. Najpierw studia, potem staż, a praca... no coz, obowiazkow jest duzo. Leczenie zwierzat roznych gatunkow, leczenie chorob odzwierzecych, a nawet kontrolo zywnosci odzwierzecej. A przy tym wszystkim trzeba zdawac sobie sprawe z odpowiedzialnosci,jaką sie ponosi za zywe stworzenie.