Newsy

We wtorek jeszcze ciepło. Czy w weekend spadnie śnieg?

Pogoda jesień

x-news

Newsy

We wtorek jeszcze ciepło. Czy w weekend spadnie śnieg?

Pogoda jesień

x-news

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 6 do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami okresowo dość silny i porywisty. Sprawdziliśmy też pogodę na najbliższe pięć dni.

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, częściowo środkowa oraz Półwysep Iberyjski znajdą się pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu przeważać będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Północna Polska pozostanie na skraju niżu znad Morza Norweskiego, od zachodu zacznie wkraczać strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostały obszar kraju będzie w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Pogoda we wtorek

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. W godzinach porannych lokalnie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 7 do 11 st. C, tylko w rejonach podgórskich Karpat około 6 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda we wtorek Warszawie

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna około 9 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie rosło.

Pogoda na 5 dni

Na środę synoptycy prognozują pogodną aurę, tylko na Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwy jest słaby deszcz o sumie 1-2 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 9 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, w porywach na północy osiągnie prędkość do 35 km/h.

W czwartek na zachodzie Polski przelotnie popada deszcz. Spadnie go do 2-6 l/mkw. W pozostałych regionach będzie pogodna aura. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni wiatr. W porywach rozpędzi się do 60 km/h.

Piątek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu o sumie 3-8 l/mkw. Termometry pokażą od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni i zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 60 km/h.

W sobotę w całym kraju dopisze pogodna aura. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu, w porywach na północy do 35 km/h.

Źródło: PAP/TVN24 Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
56
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0