Newsy

Warszawskie Powiśle wśród 10 najfajniejszych dzielnic Europy

Getty Images/ Tim White

Newsy

Warszawskie Powiśle wśród 10 najfajniejszych dzielnic Europy

Getty Images/ Tim White

Warszawskie Powiśle w ostatnich kilku latach zyskało na popularności i wartości. Nowe budynki, restauracje, parki oraz przestrzenie sprawiły, że stało się jednym z chętniej odwiedzanych oraz zamieszkiwanych miejsc w stolicy. Nie tylko mieszkańcy Warszawy docenili tę przemianę. Powiśle znalazło się właśnie na liście prestiżowego dziennika "The Guardian". 

Remonty, przebudowy oraz ciągłe zmiany - tak można opisać ostatnie lata na mapie Warszawy. Szczególną transformację przeszło Powiśle. Z zaniedbanego, ubogiego w przestrzeń do życia towarzyskiego miejsca, zamieniło się w dzielnicę tętniącą życiem i energią. 

Powiśle na liście najfajniejszych dzielnic Europy

Rozwój oraz rozkwit Powiśla nie pozostał niezauważony także na arenie międzynarodowej. Niepozorna dzielnica z ogromnym potencjałem zajęła w rankingu wysokie, 6. miejsce.  "The Guardian" tłumaczy, dlaczego poszczególne miejsca znalazły się w zestawieniu oraz radzi, dokąd się udać, by dobrze zjeść, co i kiedy odwiedzić oraz gdzie spać. 

Twórcy rankingu szczególną rolę przypisują nadwiślańskiemu klimatowi: barki oraz bary i knajpy nad rzeką nadają Powiślu wyjątkowego charakteru, szczególnie w okresie letnim. Autorzy zwracają także uwagę na jego różnorodność gastronomiczną: od pierogów, przez pyszne pizze, aż do przysmaków kuchni azjatyckiej.  

10 najfajniejszych dzielnic Europy

Poza Powiślem na liście znalazło się kilka innych, równie interesujących pozycji. Poza znanymi, jak Berlin czy Praga, doceniono także przestrzenie Porto czy Belgradu. 

1. Järntorget, Goteborg, Szwecja

2. Dzielnica uniwersytecka, Bruksela, Belgia

3. El Cabanyal, Walencja, Hiszpania

4. Bonfim, Porto, Portugalia

5. Neukölln, Berlin, Niemcy

6. Powiśle, Warszawa

7. Holešovice, Praga, Czechy

8. Ostiense, Rzym, Włochy

9. Dorćol, Belgrad, Serbia

10. Quartier de la Réunion, Paryż, Francja

Więcej:


Co sądzisz o tym artykule?
66
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0