W tych miejscach uciekniesz przed tłumem i naprawdę wypoczniesz. Oto klika urokliwych szlaków w polskich górach

Majówka to dla wielu czas pieszych wędrówek po górach podczas których napawać się można pięknymi widokami i zapachem budzącej się przyrody. Propozycje ciekawych szlaków, na których nie spotkamy zbyt wielu ludzi przedstawił naszym widzom przewodnik górski.

Szlak w okolicach Krywe w Bieszczadach

Znajduje się na terenach leżących w Dolinie Sanu, a jego długość wynosi 5,6 km. Trasę pokonać można w niecałe 2 godziny. Atrakcją tego miejsca są m.in. ruiny starej cerki greckokatolickiej otoczonej wieńcem starych lip i jesionów. Niezwykła jest tam również przyroda.

Wczesną wiosną możemy zobaczyć śnieżycę wiosenną albo spotkać żubry (...) - tam jest drugie co do wielkości wolne stado w Polsce, introdukowane w latach 60. (XX w.)

- powiedział przewodnik, Grzegorz Szarek.

Szlak graniczny

Ciągnie się on od Krzemieńca do wsi Wysowa-Zdrój, a jego długość wynosi 150 km. Jest częścią szlaku prowadzącego z Rzeszowa do Grybowa.

Można go sobie podzielić na krótsze odcinki. Ale to jest raczej sprawa dla wytrawnych piechurów, dlatego że rzadko kiedy są one krótsze niż mniej więcej 8 godzin

- stwierdził przewodnik.

Szlak ten słynie nie tyle z widoków, które można podziwiać ze szczytów gór, ale przede wszystkim z atrakcji rezerwatu Źródliska Jasiołki, położonego w pasie rozległego grzbietu górskiego ciągnącego się wzdłuż granicy państwowej ze Słowacją.

Dawny szlak łączący Zakopane z Morskim Okiem

Jak na warunki tatrzańskie i sąsiedztwo Zakopanego można powiedzieć, że jest on niemal bezludny. Prowadzi w większości przez lasy i kilka polan. Jego długość wynosi 12 km, które można pokonać w ok. 4 godziny. Ciągnie się od Toporowej Cyrhli do Wierchu Poroniec.

Mamy tam kilka punktów widokowych, jak Polana pod Wołoszynem, czy Polana Waksmundzka. Później możemy sobie skręcić do Rusinowej Polany - tam już widoki są naprawdę spektakularne, ale tam już ludzi należy spodziewać się więcej

- powiedział przewodnik.

Szlak z Jaworek do Szlachtowej

Znajduje się w Beskidzie Sądeckim i jego długość wynosi 22,4 km, którą można pokonać w 8 godzin.

Szlak ciągnie się przez bardzo odkryte tereny, gdzie cały czas jest żywa tradycja pasterska, stąd tereny te nie zarastają lasem

- wyjaśnił Grzegorz Szarek.

Na terenach tych znajduje się najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego - Radziejowa, z którego rozciąga się piękny widok na doliny.

Trasa rowerowa w okolicach Radocyny (Beskid Niski)

Jej długość wynosi 34,7 km i można ją pokonać w ok. 3 godziny. Można tam natrafić na pozostałości kultury łemkowskiej - przepiękne cerkwie z doskonale zachowanym wyposażeniem oraz cmentarze z okresu I wojny światowej. Atrakcją są również tereny Magurskiego Parku Narodowego i jego przyrodnicze skarby.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

podziel się:

Pozostałe wiadomości