Newsy

Pogoda w sobotę: pochmurnie, gdzieniegdzie przydadzą się parasole

Newsy

Pogoda w sobotę: pochmurnie, gdzieniegdzie przydadzą się parasole

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy niż z ośrodkiem głównym nad zachodnią Polską i wtórnymi nad Bałkanami i Morzem Adriatyckim. Z niżami tymi związane będą strefy frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu wspomnianego rozległego układu niżowego, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Utrzyma się nad nami powietrze polarne morskie, na wschodzie cieplejsze, na zachodzie chłodniejsze.

Pogoda w sobotę

W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym zachodzie i krańcach zachodnich ciągłe opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 20 mm, na Przedgórzu Sudeckim do 25 mm. W pozostałej części kraju przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 30 mm.

Temperatura maksymalna na zachodzie i i terenach podgórskich 15 st. C do około 20 st. C w centrum kraju i 25 st. C na północnym wschodzie, w kotlinach sudeckich od 12 st. C do 15 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 70 km/h, z kierunków zmieniających się. Wysoko w górach porywy do 85 km/h.

Pogoda w Warszawie

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
81
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0