Sport i fitness

Z wizytą u taty Kamila Stocha

Sport i fitness

Z wizytą u taty Kamila Stocha

Kamil Stoch to polski skoczek narciarski, wielokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata, trzykrotny olimpijczyk. Wczoraj w konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Oberstdorfie zajął 6. Miejsce. Katarzyna Jaroszyńska gościła w rodzinnej miejscowości skoczka oraz porozmawiała z tatą sportowca Bronisławem Stochem.

Od zawsze kochał narciarstwo

Kamil Stoch urodził się 25 maja 1987 roku w Zakopanem. Narciarstwem zainteresował się stosunkowo wcześnie. Kiedy chłopiec miał trzy lata samodzielnie jeździł już na nartach. Rok później zaczął skakać. Jego pierwszą skocznią był dach rodzinnego domu. Z dachu potrafił skoczyć nawet 7-8 metrów.

Był to taki przymus dobrowolny, ponieważ na tutejszych górkach nie było wyciągów. Chłopcy by się dobrze bawić postanowili robić sobie skocznię. Mieli o tym pojęcie, jak to ma wyglądać. Zazwyczaj były to małe skocznie, jednak potrafili zbudować też skocznię, z której skakało się nawet 20 metrów.

- zdradził tata Kamila.

Pełen pasji i motywacji do pracy

Bronisław Stoch w rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską przyznał, że skoczkowi nigdy nie brakowało chęci do tego trudnego i wymagającego sportu.

To był chłopak nasycony niesamowitą adrenaliną i pałał sympatią do tej dyscypliny. On kochał zawsze skakać. Myślę, że to utrzymało w nim motywację do tak wysokiego poziomu aktywności i wykonywania takiej mozolnej pracy.

Wielokrotny mistrz Polski i świata

Przypomnijmy, że Kamil Stoch jest nazywany następcą Adama Małysza. Jest wielokrotnym indywidualnym mistrzem Polski, a także świata, oraz medalistą konkursów drużynowych.

W Pucharze Świata zadebiutował 17 stycznia 2004 w Zakopanem, gdzie zajął 49. miejsce. Po raz pierwszy na podium PŚ stanął 23 stycznia 2011, zwyciężając w rodzinnym Zakopanem. 28 lutego 2013 roku został mistrzem świata w skokach narciarskich na dużej skoczni w Val di Fiemme. W sezonie 2012/2013 stanął na trzecim miejscu podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kamil Stoch trzykrotnie startował w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich: w Turynie w 2006, w Vancouver w 2010 roku oraz w Soczi w 2014 roku. Podczas tych Igrzysk Kamil okazał się bezkonkurencyjny zdobywając złoty medal olimpijski.

Zobacz także:

Kamil Stoch o swojej żonie.

Stoch. Dzisiaj skacze na mamucich skoczniach, kiedyś skakał z dachu.

Czy Kamil Stoch może tańczyć?

Co sądzisz o tym artykule?
83
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0