Styl Życia

W jednych butach 23 lata! Zobacz, jak Ania "Gemma" Grzelczak promuje zrównoważony styl życia

"W jednych butach 23 lata", reporter: Piotr Wojtasik

Styl Życia

W jednych butach 23 lata! Zobacz, jak Ania "Gemma" Grzelczak promuje zrównoważony styl życia

"W jednych butach 23 lata", reporter: Piotr Wojtasik

Ania mieszka na co dzień w Czechach. Dla niej nie liczą się przedmioty i nowe ubrania, lecz słońce za oknem i uśmiech drugiego człowieka. Vlogerka zainspirowała nas do rozmowy na temat zrównoważonego stylu życia. Co to dla niej oznacza?

Zrównoważony tryb życia

Ania „Gemma” Grzelczak jest vlogerką promującą zrównoważony styl życia. Dla niej oznacza to zdroworozsądkowy tryb, w którym nie poddajemy się manipulacjom mediów i reklam oraz nie kupujemy zbyt dużej ilości produktów.

Wykorzystujemy zasoby, które są. Staramy się z nich korzystać, najdłużej jak to tylko możliwe, tak aby szanować swoją matkę Ziemię i własne finanse. Zauważyłam, że teraz przedmioty stały się centrum naszego życia. Kupujemy coś na raty, a potem brakuje nam pieniędzy na normalne rzeczy. A taki zrównoważony tryb życia pozwala uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji

- tłumaczy Ania w rozmowie z Piotrem Wojtasikiem.

Ponadczasowość i jakość

Vlogerka w swoim ostatnim nagraniu pokazała ostatnio rzeczy, które są z nią od wielu lat. Jest to między innymi kostium kąpielowy, z którego Ania korzysta od 15 lat. Jak mówi, kupiła go w second handzie. Strój ma tak klasyczny fason, że nigdy nie wyjdzie z mody. Grzelczak pochwaliła się również swoimi butami, w których chodzi od 23 lat.

One również są ponadczasowe, jeżeli chodzi o estetykę

- dodaje Ania.

Dla niej sezonowe trendy nie mają znaczenia i zawsze stawia na klasykę. Ta bowiem nigdy nie wychodzi z mody i użycia. Istotna jest również jakość produktów. 13 lat temu, kiedy vlogerka chciała kupić matę do jogi, poprosiła o radę kolegę sportowca. Ten kupił ją Ani w prezencie i wybrał model najwyższej jakości. Vlogerka ćwiczy na niej do dziś.

Więcej na temat tego, jak żyć w zrównoważony sposób i nie kupować bez przerwy nowych rzeczy, porozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Aretą Szpurą i Sylwią Majcher. Jakie rozwiązania polecają i jak długo same chodzą w swoich ubraniach? 

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
66
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0