Dzień Dobry Extra

W czwartek pogodowy rollercoaster

Dzień Dobry Extra

W czwartek pogodowy rollercoaster

W czwartek na północy kraju będzie pochmurno i deszczowo, poza tym pogodnie. Temperatura wyniesie od 6 do 12 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami w porywach z prędkością do 50-70 km/h.

Czwartek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia, na północy i w centrum kraju okresami dużego. Synoptycy prognozują na północy i północnym wschodzie Polski przelotne opady deszczu do 1-3 l/mkw., a na Suwalszczyźnie i Mazurach - deszczu ze śniegiem.

Na termometrach zobaczymy od 6 st. C na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h.

Warunki biometeo

Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy w północnych regionach kraju, wyniesie ponad 60 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowym. Na północy będzie chłodno i wietrznie, w pasie centralnym i na południu odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne, tylko na północy i północnym wschodzie Polski - niekorzystne.

Pogoda w Warszawie

Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 9 st. C. Wschodni wiatr będzie wiał umiarkowanie, okresami dość silnie, w porywach do 55 km/h. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 998 hPa.

Źródło: TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
53
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0