Finanse i Praca

W czasie pandemii wyjazd do pracy za granicę jest możliwy. Sprawdź, jak zostać opiekunem osób starszych 

Finanse i Praca

W czasie pandemii wyjazd do pracy za granicę jest możliwy. Sprawdź, jak zostać opiekunem osób starszych 

W dobie pandemii koronawirusa wiele osób jest zagrożonych utratą pracy. Rozwiązaniem problemu może być przebranżowienie się i szukanie pracy za granicą, np. jako opiekun osób starszych. Czy można wyjechać w czasie wprowadzonych obostrzeń? Czy znajomość języka obcego jest obowiązkowa? O tym w Dzień dobry TVN opowiedziały Renata Fory z Seniorcare24 i Magdalena Kopacz z Centrum Językowego Konik.

Jak znaleźć pracę w stabilnym zawodzie?

Według Renaty Fory, jedną z branż, której światowy kryzys gospodarczy nie dotknie, to branża senioralna, zwłaszcza praca opiekunek osób starszych w Niemczech. Czy aktualnie jest możliwe zatrudnienie?

Każdy ma szansę pracę, kto ma chęci i jest w stanie nauczyć się języka chociażby w stopniu podstawowym

- mówi Magdalena Kopacz i dodaje, że aktualnie pracę otrzymują w ciągu 24 godzin także te osoby, które języka nie znają.

Czy praca w czasie pandemii jest bezpieczna?

Opiekun pozostaje z osobą starszą w jego domu, wychodzi jedynie na zakupy. Jednak w większości przypadków są one dostarczane do domu przez rodziny seniorów.

Praca, którą oferujemy, to jest praca w opiece osoby starszej i polega na podstawowych czynnościach: gotowanie, sprzątanie

- wyjaśnia Magdalena Kopacz.

Legalna praca w Niemczech

Obecnie granicę może przekroczyć każda osoba wyjeżdżająca do pracy, która legitymuje się umową.

Zatrudniona opiekunka ma ubezpieczenie w Polsce lub niemieckiej kasie chorych. Nie trzeba dobrze znać języka, ale podstawy są mile widziane

- mówi Renata Fory.

Ponadto rząd niemiecki wyłączył z grupy zawodowej objętej obowiązkiem kwarantanny trzy grupy zawodowe: kierowców tirów, pielęgniarki i opiekunki osób starszych, które przyjeżdżają do pracy w Niemczech. Te osoby nie muszą poddawać się 14-dniowej izolacji.

Ile można zarobić, pracując jako opiekunka osób starszych?

Praca przy opiece osób starszych jest dostępna niemal od zaraz. Renata Fory opowiedziała o tym, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć osoby chętne do podjęcia takiego zadania:

Nasi seniorzy dostrzegli powagę zadania i podjęli decyzję o wypłatach bonusów w wysokości 300 euro. Czyli opiekunka, która wyjeżdżając do Niemiec zna język, zarobi 1500 euro plus premię

Więcej na temat pracy można się dowiedzieć ze stron: pracadlaopiekunek24.pl lub seniorcare24.de.

***

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
83
13
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
19.04.2020
anita73
witam a te kobiety tak jak ja dostana 300 er ze sa w niemczech
16.04.2020
Katarzyna49
Tak są możliwe wyjazdy, moja koleżanka wyjechała z laxo care do Niemiec. Firma zapewnia bezpieczeństwo zarówno podróży jak i później na miejscu w domu podopiecznego. Jest specjalny poradnik jak się zachowywać, mają zapewnione maseczki, rękawiczki dzięki czemu opiekunki nie muszą rezygnować z wyjazdów i mogą cały czas zarabiać.
11.04.2020
Iwona
Oglądałam program dzień Dobry TVN i tam Panie pięknie mówiły z Seniorcare 24 o pracy dla Opiekunek w Niemczech o pieniążkach o premiach o spokojnej pracy o tym że pojadą do granicy po opiekunke bo nie ma czym jechać bo kierowcy też muszą przejść kwarantannę jak przekraczają ta czy ta granice itd...a że nie ma kwarantanny dla Opiekunek przecież to jest coś nie tak Wszyscy muszą ja przechodzić Sami w domach a tu raptem można przyjechać do starszej osoby czasami chorej na różne choroby i narażać Ja na zarażenie bo przecież te Panie przyjechały z dalekiej drogi gdzieś też się zatrzymywały szły do toalety z kimś przyjechały... To tak wszysko pięknie nie wygląda bo straszny brak opiekunek w Niemczech teraz kobiety boją się też jechać a rodziny pomagaja może w 30%jestesmy zdane na Siebie. Sama jestem opiekunka już długo i wiem jak jest i język znam bardzo dobrze. Właśnie teraz jestem na opiece też przez Firmę ale inna i przez tą sytuację przedłużyłam pobyt bo się też boję podróży do domu a teraz jest problem z tym no i moja tu kobietka też się boi zmiany. Dlatego takie piękne mówienie przez Firmy to trochę pod siebie bo o połowę zleceń o pracę padło i trzeba czymś zmotywować kobiety opiekunki a tym bardziej Wiemy jak jest w Polsce z pracą i płacą tym bardziej że Panie które jeżdżą do opieki to bardzo dużo Pan po 50 roku życia!