W całej Polsce jest coraz mniej wolnych respiratorów. Jak wygląda sytuacja na Mazowszu?

Pacjent pod respiratorem
Tempura/Getty Images
Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Jak wygląda baza łóżkowa i dostępność respiratorów? Dane zmieniają się z dnia na dzień, jednak teraz najgorzej wygląda sytuacja w woj. w woj. opolskim, podlaskim i pomorskim. Ile jest dostępnych respiratorów na Mazowszu?

We wszystkich województwach w kraju powoli kończą się wolne respiratory. Zależnie od regionu zostało od jednej czwartej do jednej drugiej wolnych łóżek covidowych – wynika z informacji zebranych przez PAP. Tam, gdzie liczba zajętych łóżek zbliża się do liczby wszystkich dostępnych, wojewodowie deklarują stałe poszerzanie ich bazy.

Gdzie brakuje respiratorów?

Najmniej wolnych respiratorów – po siedem na region – jest w woj. opolskim, podlaskim i pomorskim. W woj. podkarpackim jest osiem, w mazowieckim – dziewięć. Najlepsza sytuacja jest w woj. wielkopolskim, gdzie jest 100 wolnych respiratorów. W woj. mazowieckim dzień wcześniej były wolne tylko dwa respiratory, ale ogólną liczbę respiratorów na Mazowszu zwiększono o 10 kolejnych.

Wolne respiratory na Mazowszu

W woj. mazowieckim wolnych jest 616 łóżek i 9 respiratorów dla chorych na COVID-19 – wynika z danych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. W porównaniu z poprzednim dniem o 30 zwiększono liczbę łóżek i o 10 liczbę respiratorów.

Urząd podał, że w mazowieckich szpitalach dla pacjentów chorych na COVID-19 przeznaczono 2475 łóżek, z czego 1859 jest zajętych. Do dyspozycji pozostaje 170 respiratorów, a czego 161 jest zajętych. Wolnych jest zatem 616 łóżek i 9 respiratorów. Dzień wcześniej wolnych było 600 łóżek i 2 respiratory.

Urząd zapowiada, że w najbliższych dniach wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł planuje poszerzyć o 3 tys. bazę łóżek dla chorych na COVID-19. Sukcesywnie rosnąć ma też liczba łóżek respiratorowych. Zapewniono również, że codziennie zwiększana jest liczba respiratorów.

Na Mazowszu wyznaczono 83 szpitale do opieki nad pacjentami z COVID-19. Kilkadziesiąt łóżek zapewnią niepubliczne placówki Medicover i LuxMed. W ostatnich dniach wojewoda wydał podmiotom leczniczym 9 nakazów zwiększenia bazy łóżek. Urząd zaznacza, że nakazy są konsultowane z dyrekcjami szpitali, z NFZ i z samorządami.

Według Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w regionie na 761 łóżek covidowych 440 jest zajętych. Z ogólnej liczby 35 respiratorów zajętych jest 27 urządzeń. W regionie jest 761 łóżek dla chorych na COVID-19. Z tej liczby zajęte jest 440 łóżek. Z ogólnej liczby 35 respiratorów zajętych jest 27 urządzeń.

Miejsca w szpitalach i wolne respiratory w pozostałych regionach

W woj. podkarpackim są 1523 łóżka dla chorych na COVID-19, z których 88 to łóżka respiratorowe. Wolnych łóżek covidowych jest 679, w tym 8 respiratorowych.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował, że ostatniej doby o 107 wzrosła liczba zajętych łóżek covidowych w szpitalach w regionie – z 547 do 654. Obecnie w regionie jest łącznie 951 łóżek w szpitalach dla pacjentów zakażonych koronawirusem, wymagających pobytu i leczenia w szpitalu. Według najnowszych danych z piątku w Podlaskiem zostały wolne trzy z 51 respiratorów.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski poinformował, że w znaczący sposób wzrasta liczba osób hospitalizowanych w regionie z powodu zakażenia koronawirusem. Już wcześniej szpitale informowały o brakach kadry medycznej. Wojewoda wystosował w piątek apel do medyków, aby zgłaszali się do pracy w szpitalach zarówno w tworzonym tymczasowym, jak i w obecnie funkcjonujących, które leczą chorych na COVID-19.

Pomorski Urząd Wojewódzki podał, że na ogólną liczbę 1196 łóżek w piątek 655 było zajętych. Spośród 60 respiratorów dla pacjentów zakażonych koronawirusem w użyciu były 53 urządzenia.

Według danych publikowanych przez Śląski Urząd Wojewódzki w piątek w regionie było 1946 łóżek dla chorych na COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajętych było 78 proc. z nich, czyli 1536. Na 173 łóżka respiratorowe zajęte było 76 proc. czyli 132.

Z każdym dniem w regionie przybywa łóżek dla chorych na COVID-19. W piątek Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu poinformował o uruchomieniu wkrótce drugiego oddziału dla pacjentów chorujących na COVID-19, na początku listopada będzie w nim przygotowanych 31 łóżek. Po uruchomieniu nowego oddziału do 66 wzrośnie w tej placówce liczba miejsc dla pacjentów z koronawirusem. Poza szpitalem w Bytomiu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju zareagował też m.in. Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, gdzie ma powstać 50 łóżek dla chorych.

Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że ogólna liczba łóżek w regionie dla pacjentów z COVID-19 wynosi 923, z czego 792 są zajęte. Respiratorów dla nich jest 88, z czego 50 jest zajętych.

W najbliższych kilku dniach około 200 dodatkowych miejsc ma zostać zorganizowanych w Szpitalu Kieleckim im. św. Aleksandra, który przyjął już pierwszych kilkudziesięciu pacjentów. Decyzją wojewody świętokrzyskiego, po szpitalach w Busku-Zdroju i Starachowicach, kielecka placówka będzie działać jako przeznaczona dla pacjentów zakażonym koronawirusem. Taką funkcję pełni już w Kielcach szpital MSWiA przy ulicy Ogrodowej, gdzie przygotowano około 60 miejsc.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że w szpitalach regionu jest ogółem 841 łóżek covidowych, a 373 z nich są obecnie zajęte przez pacjentów (tj. 44,3 proc.). Ponadto w szpitalach na Warmii i Mazurach jest 67 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego – jak podał rzecznik – 32 są zajęte (tj. 47,7 proc.).

W woj. wielkopolskim – przekazał w piątek Wielkopolski Urząd Wojewódzki – na łącznie 1724 łóżka dla pacjentów z SARS-CoV-2 w wielkopolskich szpitalach zajętych jest 1447. W regionie wolnych pozostaje 100 respiratorów dla pacjentów z koronawirusem.

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (WUW) poinformował PAP, że w całym regionie w szpitalach pierwszego poziomu jest 219 miejsc dla osób z koronawirusem, w szpitalach drugiego poziomu – 1277, a w placówkach trzeciego stopnia – leczących zakażonych zmagających się z dodatkowymi schorzeniami – 228.

W całym województwie na ogólną liczbę 1724 łóżek dla pacjentów z koronawirusem zajętych jest 1447. Na ogólną liczbę 195 łóżek respiratorowych dla pacjentów z COVID-19 w placówkach w całym regionie zajęte są 94.

W szpitalach na Pomorzu Zachodnim dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych wirusem SARS-CoV-2 są zajęte 603 łóżka (stan na czwartek). Ogólna liczba łóżek w regionie dla pacjentów z COVID-19 to 1017 – wynika z informacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Z kolei ogólna liczba respiratorów dla pacjentów z koronawirusem na Pomorzu Zachodnim to 83, z czego 54 są zajęte.

Według danych udostępnionych w piątek przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w szpitalach w regionie jest 1855 łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na COVID-19, z czego zajętych jest 1017 łóżek. W dolnośląskich szpitalach jest 107 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego – jak podały służby prasowe wojewody dolnośląskiego – 87 jest zajętych.

W woj. kujawsko-pomorskim – jak poinformował urząd wojewódzki w Bydgoszczy – do dyspozycji chorych na COVID-19 jest 1431 łóżek (o 131 więcej niż dwa dni temu), z których zajętych jest 775 (o 79 więcej). W regionie są także 32 wolne respiratory (o 3 mniej). Jak wielokrotnie podkreślał rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól, ta baza może być jeszcze rozszerzana w województwie w zależności od potrzeb i rozwoju epidemii.

Według danych Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego we wszystkich szpitalach regionu jest ogółem 1445 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym 1102 są zajęte. W szpitalach jest ogółem 127 respiratorów dla pacjentów COVID-19, a zajętych jest 90 z nich. Dane te obrazują stan na czwartek.

Baza łóżkowa dla pacjentów zarażonych koronawirusem jest systematycznie zwiększana. W najbliższym czasie będą tworzone kolejne łóżka covidowe. Od 2 listopada przybędzie 15 łóżek w szpitalu we Włodawie, 11 – w Lubartowie, 10 – w szpitalu im. Jana Pawła II w Zamościu, a od 5 listopada kolejne 13 łóżek w szpitalu w Rykach.

W woj. lubuskim w szpitalach dla pacjentów zmagających się z COVID-19 i podejrzanych o zakażenie jest przygotowanych 927 łóżek. Według stanu na piątek zajęte były 544 z nich – poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński. W regionie jest 45 łóżek respiratorowych dla pacjentów z najcięższymi objawami COVID-19. Według ostatnich danych zajęte było 31 z nich.

W woj. łódzkim – według danych urzędu wojewódzkiego – w regionie wolnych jest 205 łóżek I, II i III poziomu leczenia szpitalnego dla pacjentów chorych na COVID-19.

W regionie łódzkim jest coraz więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19, w sumie w województwie mamy 2057 miejsc covidowych wszystkich poziomów leczenia

– poinformowała rzeczniczka wojewody Dagmara Zalewska.

Na pierwszym, izolacyjnym poziomie leczenia szpitalnego, jest 515 miejsc. Wolnych pozostaje 50 łóżek.

Spośród 1322 tzw. miejsc zakaźnych z II poziomu szpitalnego 86 łóżek jest wolnych. Jest jeszcze 220 dodatkowych łóżek na oddziałach specjalistycznych leczących pacjentów z COVID-19. Tam wolnych jest 69 miejsc. Do tego dochodzą jeszcze stanowiska intensywnej terapii

– przekazała rzeczniczka.

Z danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w Małopolsce chorzy na COVID-19 zajmują 2072 z 2519 łóżek szpitalnych dla pacjentów z koronawirusem. Zajętych jest także 209 z 224 respiratorów.

Od początku tygodnia część małopolskich pacjentów covidowych trafia do nowego szpitala tymczasowego urządzonego w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Druga taka lecznica powstaje w krakowskiej hali Expo – ma tam być 400 łóżek.

Według piątkowych danych w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego (CUMRiK-u) przebywa 24 pacjentów – ośmiu na łóżkach intensywnej terapii i 16 na łóżkach internistycznych. W gotowości jest jeszcze osiem łóżek internistycznych. Docelowo w CUMRiK-u ma być 200 łóżek i 50 stanowisk intensywnej terapii.

Zobacz też:

Ojcowie córek wspierają protesty. "Siła kobiet jest wszechmogąca"

Nie żyje Sean Connery. Wybitny aktor zmarł w wieku 90 lat

Aktorka znana z "Pełnej chaty" trafiła do więzienia. Nie zamierza jednak zostać tam długo

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Miał objawy COVID-19, ale wypisali go do domu. Teraz jego żona walczy o życie

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Zmiany w Dzień Dobry TVN. Do zespołu dołączą znane twarze

Zmiany w Dzień Dobry TVN. Do zespołu dołączą znane twarze

Takiego programu dawno nie było. W pracy stawi się wyjątkowy skład prowadzących

Takiego programu dawno nie było. W pracy stawi się wyjątkowy skład prowadzących

Upiekłam fit "sernik" Anny Lewandowskiej. Bez glutenu, bez laktozy... bez smaku?

Upiekłam fit "sernik" Anny Lewandowskiej. Bez glutenu, bez laktozy... bez smaku?

Quiz. Sprawdź, co wiesz o wielkanocnych potrawach?

Quiz. Sprawdź, co wiesz o wielkanocnych potrawach?

Żurek i barszcz biały - czym się różnią te wielkanocne zupy?

Żurek i barszcz biały - czym się różnią te wielkanocne zupy?

Wielkanoc z Dzień Dobry TVN. Jakie świąteczne niespodzianki czekają widzów?

Wielkanoc z Dzień Dobry TVN. Jakie świąteczne niespodzianki czekają widzów?

Rebel Wilson straciła dziewictwo w wieku 35 lat. "Ludzie mogą poczekać, aż będą gotowi"

Rebel Wilson straciła dziewictwo w wieku 35 lat. "Ludzie mogą poczekać, aż będą gotowi"

Nowy uczestnik wszedł do "Hotelu Paradise 8" i od razu namieszał

Nowy uczestnik wszedł do "Hotelu Paradise 8" i od razu namieszał

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Serowe pyszności na Wielkanoc. Poznaj przepisy Andrzeja Polana na dania z serem długodojrzewającym
Materiał promocyjny

Serowe pyszności na Wielkanoc. Poznaj przepisy Andrzeja Polana na dania z serem długodojrzewającym

Wysyłają gościom wirtualne zaproszenia na ślub. Czy to dobry pomysł?

Wysyłają gościom wirtualne zaproszenia na ślub. Czy to dobry pomysł?

Tradycje wielkanocne - zwyczaje, ciekawostki i symbole Wielkanocy. Co powinno być w koszyczku wielkanocnym?

Tradycje wielkanocne - zwyczaje, ciekawostki i symbole Wielkanocy. Co powinno być w koszyczku wielkanocnym?

"Po Wielkanocy sałatkę jarzynową wyrzuca 68% Polaków". Znana dziennikarka radzi, co z niej zrobić

"Po Wielkanocy sałatkę jarzynową wyrzuca 68% Polaków". Znana dziennikarka radzi, co z niej zrobić

Wojciech Modest Amaro podzielił się rodzinną nowiną. "Piękny Aniołek już jest na świecie"

Wojciech Modest Amaro podzielił się rodzinną nowiną. "Piękny Aniołek już jest na świecie"

Wyjątkowe dania z drobiu na Wielkanoc (i nie tylko). Wypróbuj przepisy Matteo Brunettiego
Materiał promocyjny

Wyjątkowe dania z drobiu na Wielkanoc (i nie tylko). Wypróbuj przepisy Matteo Brunettiego

Tuż po porodzie otrzymała od matki niestosowny prezent

Tuż po porodzie otrzymała od matki niestosowny prezent

Ile jajek można zjeść w tygodniu? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Ile jajek można zjeść w tygodniu? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Księżna Kate wspierała ją w chorobie. Teraz 8-latka chce zrobić dla niej to samo. "Wyzdrowieje tak, jak ja"

Księżna Kate wspierała ją w chorobie. Teraz 8-latka chce zrobić dla niej to samo. "Wyzdrowieje tak, jak ja"

10 kroków dzieli Cię od udanej podróży. O tym należy pamiętać przy planowaniu wyjazdu
Materiał promocyjny

10 kroków dzieli Cię od udanej podróży. O tym należy pamiętać przy planowaniu wyjazdu

Kobiety hejtowane za wielodzietność.  "Odpieluszkowe zapalenie mózgu"  

Kobiety hejtowane za wielodzietność.  "Odpieluszkowe zapalenie mózgu"  

Zjadłam słynny żurek Magdy Gessler. Czy talerz zupy jest wart swojej ceny?

Zjadłam słynny żurek Magdy Gessler. Czy talerz zupy jest wart swojej ceny?

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Klaudia El Dursi zabiera w podróże walizki z jedzeniem?

Klaudia El Dursi zabiera w podróże walizki z jedzeniem?

Ten składnik warto suplementować. "Odpowiada za to, że nasza skóra jest ładna, a włosy piękne"
Materiał promocyjny

Ten składnik warto suplementować. "Odpowiada za to, że nasza skóra jest ładna, a włosy piękne"

Wiosenny horoskop miłosny. Pojawią się emocjonalne burze i zawirowania

Wiosenny horoskop miłosny. Pojawią się emocjonalne burze i zawirowania

Czy epidemia opioidowa ma szansę dotrzeć do Polski? "4 lata temu nie mieliśmy żadnych przypadków"

Czy epidemia opioidowa ma szansę dotrzeć do Polski? "4 lata temu nie mieliśmy żadnych przypadków"

Polska ma własnego van Gogha. Ekspertyzy potwierdziły autentyczność obrazu

Polska ma własnego van Gogha. Ekspertyzy potwierdziły autentyczność obrazu

"Alkohol, przemoc, zaniedbania". Gabriela nie bała się pomóc maluchom

"Alkohol, przemoc, zaniedbania". Gabriela nie bała się pomóc maluchom

Potrawy wielkanocne, które zawładną świątecznym stołem. Przepisy Sebastiana Olmy
Materiał promocyjny

Potrawy wielkanocne, które zawładną świątecznym stołem. Przepisy Sebastiana Olmy

Marcin Prokop ma wyjątkową relację z bratem, lecz nie zawsze było kolorowo. "Zburzył mój spokój"

Marcin Prokop ma wyjątkową relację z bratem, lecz nie zawsze było kolorowo. "Zburzył mój spokój"

Obejrzałam dwa odcinki serialu "Klara". Każdy zna kogoś takiego, jak matka głównej bohaterki

Obejrzałam dwa odcinki serialu "Klara". Każdy zna kogoś takiego, jak matka głównej bohaterki

Sposób na wnętrze: Metamorfoza starej i niefunkcjonalnej kuchni. "To jest rewelacja"
Materiał promocyjny

Sposób na wnętrze: Metamorfoza starej i niefunkcjonalnej kuchni. "To jest rewelacja"

Sarah Ferguson wspiera Kate. Sama walczyła z dwoma typami raka

Sarah Ferguson wspiera Kate. Sama walczyła z dwoma typami raka

Wyjątkowy gość specjalny w "MasterChef Nastolatki"

Wyjątkowy gość specjalny w "MasterChef Nastolatki"

Nazywają go "trudnym aktorem". Jaki naprawdę jest Sebastian Fabijański?

Nazywają go "trudnym aktorem". Jaki naprawdę jest Sebastian Fabijański?

Dbać trzeba nie tylko o włosy, ale i o skórę głowy. Jak to robić?
Materiał promocyjny

Dbać trzeba nie tylko o włosy, ale i o skórę głowy. Jak to robić?

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

Sposób na idealnie białe firanki i obrusy na święta - sprawdź, co trzeba zrobić

Sposób na idealnie białe firanki i obrusy na święta - sprawdź, co trzeba zrobić

"Hotel Paradise 8". Ola i Ada rozdają karty. Ich decyzja może mieć wpływ na Rajskie Rozdanie

"Hotel Paradise 8". Ola i Ada rozdają karty. Ich decyzja może mieć wpływ na Rajskie Rozdanie

Zatrzymaj pierwsze zmarszczki. Sprawdź, jak zapobiec starzeniu się skóry
Materiał promocyjny

Zatrzymaj pierwsze zmarszczki. Sprawdź, jak zapobiec starzeniu się skóry

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

Wiosna na wielkanocnym stole. Stwórz własne dekoracje

Wiosna na wielkanocnym stole. Stwórz własne dekoracje

Brak apetytu u osób starszych. Co robić, kiedy seniorzy przestają jeść?
Materiał promocyjny

Brak apetytu u osób starszych. Co robić, kiedy seniorzy przestają jeść?

Co i za ile kupimy do koszyka wielkanocnego?

Co i za ile kupimy do koszyka wielkanocnego?

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

To najczęstszy błąd w podawaniu żurku

To najczęstszy błąd w podawaniu żurku

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Mateusz Hładki poprowadzi nowy program

Mateusz Hładki poprowadzi nowy program

Sprawdzony trik z TikToka. Jak sprytnie pokroić mango?

Sprawdzony trik z TikToka. Jak sprytnie pokroić mango?

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Ile cukru jest w przekąskach dla dzieci? "Owoce się je, a nie pije"

Ile cukru jest w przekąskach dla dzieci? "Owoce się je, a nie pije"

Paulina Holtz oddała kuchnię. Ogłoszenie zamieściła na popularnej grupie

Paulina Holtz oddała kuchnię. Ogłoszenie zamieściła na popularnej grupie

Wielka przeprowadzka rodziny Clarke. "Najbardziej obawiamy się o Czarusia"

Wielka przeprowadzka rodziny Clarke. "Najbardziej obawiamy się o Czarusia"

Sanah szczerze o swoich lękach. Czego się obawia?

Sanah szczerze o swoich lękach. Czego się obawia?

9 tradycyjnych potraw na Wielkanoc - najlepsze przepisy

9 tradycyjnych potraw na Wielkanoc - najlepsze przepisy

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Ola Żuraw-Świątek po 10 latach pogodziła się z mamą

Ola Żuraw-Świątek po 10 latach pogodziła się z mamą

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

Jak rozmawiać z dziećmi o ukrzyżowaniu Jezusa? "Mają prawo wiedzieć, że umieramy"

Jak rozmawiać z dziećmi o ukrzyżowaniu Jezusa? "Mają prawo wiedzieć, że umieramy"

Grupowa randka w "Hotelu Paradise 8". Ktoś złoży uczestnikom niezapowiedzianą wizytę

Grupowa randka w "Hotelu Paradise 8". Ktoś złoży uczestnikom niezapowiedzianą wizytę

Beata Ścibakówna skrytykowała zachowanie młodych aktorów

Beata Ścibakówna skrytykowała zachowanie młodych aktorów

Nauczycielka, która nie stawia stopni. "Obawiałam się bardziej reakcji rodziców niż uczniów"

Nauczycielka, która nie stawia stopni. "Obawiałam się bardziej reakcji rodziców niż uczniów"