Związki i seks

Victor Borsuk i doktor Marcin Capiga o tym, czy da się pogodzić pasję i miłość. Co, jeśli hobby staje się sensem życia?

Związki i seks

Victor Borsuk i doktor Marcin Capiga o tym, czy da się pogodzić pasję i miłość. Co, jeśli hobby staje się sensem życia?

Victor Borsuk i doktor Marcin Capiga opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN o tym, jak wygląda życie wypełnione pasją i jak ułożyć relację z pasjonatem. I choć czasem bywa trudno, to warto pamiętać, że dla niektórych ich hobby staje się sensem życia. Czy da się pogodzić pasję i miłość? 

Victor Borsuk na Zanzibarze rozwija swoje pasje

Victor Borsuk kitesurfingiem zajmuje się  od 18 lat - przez ten czas sporo się wydarzyło: dużo przygód, mniej lub bardziej niebezpiecznych wypadków. Tej pasji poświęcił całe swoje życie. Czy żałuje? - Dziś mogę powiedzieć, że to było warte tego i jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem, że mogłem znaleźć tę pasję - wyznał Victor. Nie jest jednak tak, że kitesurfing to jedyne hobby podróżnika. Skacze ze spadochronem, zajmuje się fotografią - od 4 miesięcy mieszka na Zanzibarze, gdzie wyjechał na "dwa tygodnie". - Okazało się, że wszystkie pasje mam pod domem - przyznał. 

Jak na wszystkie te zajęcia reaguje partnerka, która towarzyszy mu w jego podróży? - Te 4 miesiące tak naprawdę weryfikują nasz związek. (...) Ja zawsze szukam takich pasji, w które mogą wciągnąć innych. Więc i ona zaczęła pływać na kite, ona też robi zdjęcia, a nawet skoczyła w tandemie z samolotu - przyznał Borsuk. - Wydaje mi się, że aby scementować związek trzeba znaleźć ten wspólny mianownik i te pasje muszą się na siebie nakładać - podsumował Victor.

Doktor Marcin Capiga o komunikacji w związku

O tym, że zbyt mocne zaangażowanie w pasję może zniszczyć związek przekonało się, niestety, wiele osób. Kiedy dla partnera przestaje liczyć się cokolwiek poza nowym hobby, trudno bezczynnie się temu przyglądać. Właśnie na tym tle dochodzi do konfliktów, które mogą doprowadzić do rozpadu relacji. - Myślę, że rozwiązaniem jest królowa kompetencji, czyli komunikacja - zaczął swoją wypowiedź doktor Capiga. - Jeśli nie będziemy się komunikować, to nie będziemy w stanie usłyszeć, że komuś to przeszkadza - podsumował. 

Czy pasja może rzeczywiście zniszczyć związek? Może, choć kluczowe jest tutaj wzajemne zrozumienie. Jeśli obie strony wykażą się wzajemnym szacunkiem to pasja, która stać się może odskocznią od codziennych problemów, może nawet umocnić relacje. Jeśli jednak spowoduje, że partner poczuje się ignorowany, to będzie to niestety początek końca. 

Zobacz więcej: 

Co sądzisz o tym artykule?
89
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
18.04.2021
Student
Szkoda, że dr Marcin Capiga miał tak niewiele czasu. Fantastycznie byłoby widzieć/słuchać go częściej :)