Technologia

UPC Future Makers, czyli nauka przez zabawę. Kurs programowania dla najmłodszych

"Nastoletni programiści"

Technologia

UPC Future Makers, czyli nauka przez zabawę. Kurs programowania dla najmłodszych

"Nastoletni programiści"

Świat nowych technologii stoi otworem przed najmłodszymi. UPC organizuje warsztaty programowania "Future Makers" i zaprasza na nie uczestników w wieku 8-13 lat. Bohater naszego materiału, Oliwier, wziął w nich udział i opowiedział nam o swoich doświadczeniach.

Kurs programowania – nauka i zabawa

Żyjemy w czasach, w których smartfony i komputery stały się naszą codziennością. Często już najmłodsze dzieci wiedzą dokładnie jak z nich korzystać. Jednak używanie ich to jedno, a wiedza jak funkcjonują i jak tworzy się ich oprogramowanie – to drugie. Bohater naszego materiału, Oliwier ma 11 lat i jest bardzo energicznym chłopakiem. Jak mówi jego mama, ma „zajawkę” na rower, ale też na komputery. Marzy, żeby w przyszłości zostać programistą. Czas kwarantanny poświęcił na realizację tej drugiej pasji. Wziął udział w kursie programowania UPC Future Makers.

Jak przeczytałam wiadomość, to nawet się nie zastanawiałam. Zawsze to jest krok do przodu, zawsze to jest jakieś nowe doświadczenie i zawsze nową wiedzę można zdobyć

- mówi Monika Korzeniewska, mama Oliwiera.

Chłopiec zaznacza, że początki nie są proste, jednak z czasem wszystko staje się jasne i zrozumiałe. Jego tata, Łukasz Korzeniewski dodaje, że już w krótkim czasie widać efekty.

UPC Future Makers – nauka programowania dla dzieci

Wiele mówi się o tym, że „programista” to zawód teraźniejszości i przyszłości. I właśnie naprzeciw tym potrzebom wyszła firma UPC, która organizuje bezpłatne zajęcia programowania dla najmłodszych. Na warsztaty „Future Makers” zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat.

Łączymy się z trenerem i udostępniamy mu nasz ekran, a on udostępnia swój ekran

- tłumaczy Oliwier.

Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy Scratcha, czyli obiektowego języka programowania, stworzonego właśnie z myślą o najmłodszych. Dedykowany jest dzieciom, więc nauka łączy się z dobrą zabawą. Podczas kursu, uczniowie uczą się tworzyć podstawowe gry i aplikacje, a także poznają podstawy programowania i pojęcia z nim związane.

Nauka programowania – czego nauczą się dzieci?

Nauka programowania uczy dzieci nie tylko logicznego i analitycznego myślenia, ale także wymusza precyzję myślenia i rozwija kreatywność.

Nawet jeśli uczestnik zajęć, programista młody nie rozpocznie swojej przygody w przyszłości właśnie z programowaniem, to pojawiają się pewne kompetencje, które bardzo dobrze później wpływają na dalszy rozwój

- mówi Adrian Czechowski, trener programu.

Po takim kursie dziecko będzie wiedziało w jaki sposób zorganizować sobie pracę i naukę, jak rozwiązać problemy, które podczas takich codziennych aktywności się pojawiają, a przy tym będzie się świetnie bawiło.

Na początku dzieciom wydaje się, że to jest tylko rozrywka, jednak w przyszłości może się okazać, że to nie było tylko rozrywką

- dodaje trener.

UPC Future Makers – jak dołączyć?

Zajęcia odbywają się w małych, 8-osobowych grupach i trwają 90 minut. Z uwagi na niewielką liczebność grup zajęciowych, każdy uczestnik może liczyć na profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera. Aby Twoje dziecko mogło wziąć udział w warsztatach, wystarczy komputer, dostęp do Internetu i wypełnienie formularza na stronie UPC Future Makers

Zobacz też:

Kontrowersyjna technologia 5G. Czy rzeczywiście szkodzi naszemu zdrowiu? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Kontynuacja nauki zdalnej w nowym roku szkolnym? MEN rozważa taką możliwość

Dr Maciej Kawecki: "facebookowe łańcuszki z oświadczeniami woli są zawsze bezskuteczne"

Reporter: Tomasz Brzoza

Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
90
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0