Newsy

Mamy nowy rekord ciepła w czerwcu. Ile wynosiła temperatura?

Temperatura wysoka

Fot. mikroman6 / Getty Images

Newsy

Mamy nowy rekord ciepła w czerwcu. Ile wynosiła temperatura?

Temperatura wysoka

Fot. mikroman6 / Getty Images

Padł rekord najwyższej temperatury w czerwcu w Polsce! W Radzyniu (województwo lubuskie) termometry wskazały ponad 38 stopni - dokładnie 38,2 stopnie Celsjusza. Tym samym rekord został pobity o 1 stopień Celsjusza.

Zobacz też: Co jeść, by się nie pocić w gorące dni?


Stało się! Padł rekord najwyższej odnotowanej temperatury w czerwcu w Polsce. Rekord padł w Radzyniu w województwie lubuskim.

Uroczyście informujemy, że od dnia dzisiejszego stolicą NOWEGO rekordu ciepła dla Polski w czerwcu za cały okres pomiaru temperatury jest stacja w Radzyń. Dziś zanotowano tam aż 38,2 stopnie Celsjusza!!! Taką temperaturę zanotowano o godz. 15.20 - podał na Twitterze serwis meteoprognoza.pl.

W czwartek na szczęście temperatura nieco spadła. Czerwiec 2019 roku ma i tak być najprawdopodobniej najcieplejszy w historii.

Rekordy ciepła w Polsce

Do tej pory rekord czerwca wynosił 37,2 stopnie Celsjusza - został zanotowany w Ceberze w województwie dolnośląskim 21 czerwca 2000 roku.

Rekord temperatury w Polsce został odnotowany w 1921 roku w miejscowości Prószków w województwie opolskim - rekord wynosi 40,2 stopnie i nie został jak na razie pobity.


Więcej: Shake z pokrzywy, mleko ajurwedyjskie, i... pozycja "trupa"! Szaciłłowie radzą, jak efektywnie wypoczywać

Zobacz film: Uff jak gorąco. Skąd te afrykańskie upały? Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
51
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0