Newsy

Ułatwienia dla seniorów w czasach epidemii. Sklepy dołączają do akcji

koronawirus

gettyimages.com/ kmatija

Newsy

Ułatwienia dla seniorów w czasach epidemii. Sklepy dołączają do akcji

koronawirus

gettyimages.com/ kmatija

Specjalne godziny pracy to tylko jedno z ułatwień, które w dobie koronawirusa duże markety proponują seniorom. Biedronka i Tesco idą naprzeciw zaleceniom, żeby w tym trudnym czasie zadbać o najstarszych.

Osoby starsze w czasie epidemii powinny pozostawać w domach. Media apelują, żeby seniorzy nigdzie nie wychodzili. Wiele osób, chcąc pomóc, oferuje, że zrobi im zakupy, czy wyprowadzi psy na spacer. Jednak nie do wszystkich ta pomoc może dotrzeć i nie zawsze całkowita domowa kwarantanna jest możliwa. Biedronka i Tesco przedstawiają rozwiązanie na bezpieczne zrobienie zakupów.

Biedronka – „Czas na pomaganie seniorom 65+”

Od wtorku 24 marca, w pierwszej godzinie otwarcia sklepów Biedronki pierwszeństwo mają seniorzy. Umieszczono też specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba, która jest gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce - podała sieć.

Obie grupy mogą też zgłosić się za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Dla wolontariuszy dostępne są formularze na stronie internetowej sklepu.

Prezes fundacji Biedronki, Katarzyna Scheer powiedziała, że osoby starsze są szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem. W związku z tym zaleca się, żeby unikali miejsc publicznych.

W zakupach powinni ich więc wspierać bliscy, sąsiedzi lub właśnie wolontariusze. Dlatego chcemy pomóc łączyć osoby gotowe nieść pomoc z potrzebującymi seniorami

- dodaje.

Tesco pomaga seniorom

Sieć supermarketów Tesco, także chce zadbać o bezpieczeństwo najstarszych. W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej piszą, że w obecnej sytuacji bardziej niż kiedykolwiek, liczy się każdy, nawet najmniejszy pomocny gest. Jednym z działań, które wprowadzają jest specjalna godzina zakupów dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, czyli w szczególności dla seniorów.

Chcemy by codziennie, od godziny 9 do 10, osoby starsze miały możliwość zrobienia bezpiecznych i sprawnych zakupów

- czytamy w komunikacie.

Pozostałych klientów Tesco prosi o wsparcie i w miarę możliwości udostępnianie czasu między 9, a 10 każdego dnia właśnie najbardziej narażonym.

***

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz tutaj.

Zobacz też:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
93
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0