Hobby

Tworzy niezwykłe gitary z kredek ołówkowych. "Nauczenie się tego zabrało mi cztery miesiące, ale nie żałuję"

Dzień Dobry TVN

Hobby

Tworzy niezwykłe gitary z kredek ołówkowych. "Nauczenie się tego zabrało mi cztery miesiące, ale nie żałuję"

Dzień Dobry TVN

Bartosz "Picker" Stakum od ponad dwudziestu lat pracuje w przemyśle muzycznym. Zajmuje się obsługą zespołów na koncertach. W wolnych chwilach tworzy niezwykłe gitary z kredek ołówkowych. Jak to robi?

Bartosz "Picker" Stakum i jego niezwykłe gitary

Bartosz "Picker" Stakum od 28 lat zajmuje się obsługą zespołów na koncertach czy festiwalach. Współpracował m.in. Acid Drinkers, Illusion, zespołem Hey, Kasią Kowalską, Edytą Bartosiewicz, Odziałem Zamkniętym oraz Kayah.

 - Muzykom, z którymi pracuję, zapewniam komfort. Mogą wyjść na scenę zagrać koncert i niczym się nie przejmować - opowiada. Za co najbardziej ceni swoją pracę? - Dzięki niej mogę podpatrywać, słuchać rad muzyków, wirtuozów. Jestem szczęśliwym człowiekiem, że mogę obcować z najróżniejszymi instrumentami, które jako dzieciak oglądałem tylko w zachodnich gazetach - mówi muzyk. 

Wybuch pandemii i zakaz organizowania koncertów sprawiły, że musiał znaleźć dla siebie nowe zajęcie. - Zacząłem przeglądać różne filmy w Internecie i natknąłem się na wideo, na których ludzie pokazywali, jak budują instrumenty muzyczne od podstaw. Stwierdziłem, że też spróbuję - wspomina. Co jej wyróżnia? - Na pewno nietypowe jest to, że powstały z kredek ołówkowych - podkreśla. 

Jak powstaje gitara z kredek?

Muzyk przyznał, że od obejrzenia pierwszych filmów do rozpoczęcia prac nad instrumentem minęło trochę czasu. - Zbierałem się do tego pół roku. Nauczenie się tego zabrało mi cztery miesiące, ale nie żałuję - zapewnił Bartosz "Picker" Stakum. 

Jak robi się gitarę z kredek ołówkowych? - Proces nie jest zbyt skomplikowany. Kredki trzeba odpowiednio pociąć. Następnie układa się je w formie, która wygląda jak szuflada i zalewa specjalną żywicą - tłumaczył. Kiedy wszystko dobrze wyschnie, trzeba wyciąć instrument i nadać mu właściwy kształt.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

24-letnia gwiazda TikToka przyznała się do nerwicy lękowej. Fani nie pozostawili na niej suchej nitki

Dominika Tajner postawiła na zmiany po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim: "Zrobiłam to dla nowego, a nie starego partnera"

Andrzej Piaseczny o swojej chorobie: "Sam zadzwoniłem po pomoc, wiedząc, że po prostu jest źle"

Reporter: Ludwik Lis
Co sądzisz o tym artykule?
55
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0