Gorące tematy

Maciuś nie ma połowy serca i domu. Opiekunki: "Nie zna słowa 'mama', a zasługuje na to, by je poznać"

Gorące tematy

Maciuś nie ma połowy serca i domu. Opiekunki: "Nie zna słowa 'mama', a zasługuje na to, by je poznać"

Trzyletni Maciuś urodził się z niedorozwiniętą lewą komorą serca. Jego mama nie chciała się nim opiekować, więc chłopiec od 2. miesiąca życia przebywa w ośrodku opiekuńczym w Częstochowie. Dziecko jest już po kilku operacjach kardiochirurgicznych, ale to nie koniec boju o jego życie. Opiekunki Maćka marzą, by znaleźć mu kochający dom.

Maciuś jest dzieckiem, obok którego nie można przejść obojętnie - ma długie rzęsy, ładne oczy, jest pełen energii i uwielbia się bawić. Niestety poważna wada serca sprawia, że jego życie jest codziennie zagrożone.

Opuszczony przez matkę

Chłopiec urodził się z niedorozwiniętą lewą komorą serca.

Jest to jedna z najcięższych wad wrodzonych tego organu, która przed erą zabiegów operacyjnych była w 100 proc. śmiertelna

- wyjaśnił pediatra kardiochirurg, dr Bogusław Mazurek.

Niedługo po tym, jak Maciuś przyszedł na świat jego mamę pozbawiono władzy rodzicielskiej, ponieważ nie chciała się opiekować synkiem. Chłopiec, mając niecałe dwa miesiące, trafił do częstochowskiego Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego dla Dzieci, gdzie kochające ciocie stworzyły mu namiastkę domu.

Walka o życie

Z powodu bardzo skomplikowanej wrodzonej wady serca Maciuś dzieli życie między placówką w Częstochowie a Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, w którym jest leczony. Obecnie jest po czterech operacjach, kilku interwencjach cewnikowania serca, wszczepieniu stymulatora serca i zastawki. Niestety, to nie koniec zabiegów. Przed Maćkiem kolejne jego etapy.

Chłopiec ma to szczęście, że może korzystać ze sprzętu podarowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Ma swoje łóżeczko żółte od WOŚP-u i sprzęt, który też go zabezpiecza. Akurat u niego wykorzystujemy kardiomonitor

- powiedziała Magdalena Szymczyńska, prezes stowarzyszenia "Z ufnością w trzecie Tysiąclecie".

Potrzebna mama z prawdziwego zdarzenia

Maciuś ma wiele cioć i bardzo lubi z nimi przebywać, ale jak każde dziecko zasługuje na kochający dom.

Naszym marzeniem jest, żeby znalazła się jakaś rodzina adopcyjna bądź rodzina zastępcza, specjalistyczna, żeby on miał tą swoją mamę (...), która go będzie trzymała za rączkę, przytuli.

- powiedziała prawna opiekunka chłopca, Krystyna Balwierz.

Mamy nadzieję, że marzenie to niedługo się spełni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
58
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
6
21.01.2020
Kasia
jola....osoby samotne też mogą adoptować dziecko :)
18.01.2020
jola
Ech,gdyby samotna osoba mogła adoptować.zabrałabym Maciusia
16.01.2020
mama
Dzwonić do placówki w Częstochowie.
14.01.2020
Dla Maciusia
To jest niepojęte, jak można zostawić w obliczu choroby i cierpienia takie cudowne dziecko, wspaniały chłopczyk, Maciusiu kochany, zasługujesz na cudowną rodzinę, ciepłą, kochajacą troskliwą mamę i wierzę mocno , że już niebawem szczęscie się do Ciebie kochany usmiechnie
14.01.2020
Krystyna Wzgarda
Obejrzeliśmy z mężem reportaż, serce mi pęka, mieszkamy w UK, mamy 2 dzieci, w jaki sposób można się dowiedzieć więcej o Maciusiu, co trzeba zrobić żeby być dla niego rodzina zastepcza, pokochalismy od 1 wejrzenia, to coś co skrada serce człowieka. ❤️❤️W jaki sposób kontaktować się z placówka chłopczyka, będziemy wdzięczni za odpowiedź. Pozdrowiam Krystyna Wzgarda
13.01.2020
Gusia
Super chłopiec, skradł moje serce ???
Łzy napływają same do oczu... Jak nie kochać takiego Skarbu ??? żebym miała tylko możliwość bym z chęcią wzięła go pod swój dachy. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś o dobrym serduszku ???
Rozwiń wszystkie komentarzy