Newsy

Trwa "Weekend Cudów", do którego każdy może się przyłączyć. "Bo pomagać zawsze warto"

"Szlachetna Paczka" po raz 20!"

Newsy

Trwa "Weekend Cudów", do którego każdy może się przyłączyć. "Bo pomagać zawsze warto"

"Szlachetna Paczka" po raz 20!"

Już od blisko 20 lat "Szlachetna Paczka" pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Co roku tysiące rodzin czeka, aż wolontariusze i darczyńcy zrealizują ich marzenia. Ciepłe koce, łóżka czy środki higieniczne - to rzeczy, które mogą zapewnić im szczęście, a nas nie kosztują wiele. Właśnie teraz trwa "Weekend Cudów", podczas którego otrzymają swoją pomoc.

Czym jest "Weekend Cudów"?

W sobotę i niedzielę 13-14 grudnia odbywa się "Weekend Cudów", czyli jedno z najpiękniejszych świąt dobroczynności w Polsce. W tych dniach przygotowywane od tygodni "Szlachetne Paczki" trafią do wszystkich potrzebujących włączonych do 20. edycji programu. 

- Weekend Cudów to ten czas, kiedy paczki są dostarczane do rodzin. Paczki, robione również przez takie osoby, jak wolontariusze BNP Baribas, wędrują do rodzin i to są 2 dni, kiedy praktycznie podsumowujemy naszą całoroczną pracę. Do "Weekendu Cudów" - to jest ważne - mogą się Państwo wciąż dołączyć na stronie Szlachetnapaczka.pl - zapraszamy. Możecie być częścią weekendu cudów, nawet jeśli jeszcze nie zrobiliście paczki - mówiła w Dzień Dobry TVN prezeska Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, Joanna Sadzik.

"Szlachetna Paczka" dla potrzebujących rodzin

Tylko w zeszłym roku w działania "Szlachetnej Paczki" włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych. W tym roku wolontariusze przekażą dedykowaną pomoc 14,5 tys. rodzin.

- To są bardzo różne rodziny. To jest pani Irena, która ma 82 lata i jej marzeniem był ciepły koc, a ma 12zł na dzień po zapłaceniu swoich rachunków, wiec na ten koc już nie jest w stanie oszczędzić. Ale to też rodzina pana Marcina, który stracił pracę przez COVID-19 i w tym roku jest mu szczególnie trudno. Ma trójkę dzieci i tam brakuje opału na zimę - opowiadała Joanna Sadzik.

Tysiące placówek w całym kraju z godziny na godzinę wypełniają się świątecznymi pakunkami, które przez ręce wolontariuszy trafiają do tysięcy potrzebujących w całym kraju. To niezwykły moment, ponieważ "Szlachetne Paczki" mają moc zmieniania życia. W akcję zaangażowany jest także bank BNP Paribas.

- Pomagamy, bo uważamy że tak trzeba. Bo czujemy, że tak trzeba. Pomagają nasi ludzie, pomagamy jako bank. W tym roku 134 rodziny otrzyma paczki, dzięki naszym wolontariuszom. W zeszłym roku w tej akcji wzięło udział ponad 3300 naszych pracowników, natomiast my, jako firma, pomagamy przez cały rok. Łącznie od początku naszej 3-letniej współpracy przekazaliśmy kilka milionów złotych "Szlachetnej Paczce" - powiedział Przemysław Gdański, Prezes Zarządu Banku BNP Paribas.

Skala biedy w Polsce

Niestety przez pandemię koronawirusa liczba potrzebujących w Polsce osób się zwiększyła. Ci ludzie balansują na granicy biologicznego przetrwania i mają problem z zaspokojeniem nawet najbardziej podstawowych potrzeb.

- Rozpoczęliśmy ten rok z 1,5 mln rzeszą osób, które żyją poniżej minimum socjalnego, natomiast wiemy, że pandemia spowodowała, że nawet szacuje się, że dwukrotnie wzrosła liczba osób, które potrzebują pomocy. Czyli proszę sobie wyobrazić - 3 mln ludzi w Polsce żyje za mniej niż 20 zł dziennie - mówiła w naszym programie prezeska Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Joanna Sadzik podkreśliła również, że do "Weekendu Cudów" cały czas się można przyłączyć, natomiast Przemysław Gdański zdradził, dlaczego.

- Bo pomagać zawsze warto - dodał Prezes Zarządu Banku BNP Paribas.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Źródło: Szlachetna Paczka |
Co sądzisz o tym artykule?
92
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0