Styl Życia

Trwa 19. Festiwal Nowe Horyzonty. To miejsce odważnego kina

Styl Życia

Trwa 19. Festiwal Nowe Horyzonty. To miejsce odważnego kina

We Wrocławiu trwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. To już 19. Edycja festiwalu. Dziennikarz dzień dobry Wakacje Marcin Sawicki spotkał się z producentem filmowym Romanem Gutkiem.

Miejsce wizjonerów kina

W dniach 25.07-04.08 w Wrocławiu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. W ciągu 11 dni, na ponad 600 seansach widzowie zobaczą 223 pełnometrażowe filmy z 54 krajów.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty powstał w 2001 roku. Festiwal miał na celu prezentację odważnego, artystycznego, wykraczającego poza konwencję kina. Z biegiem lat festiwal stał się jednym z najczęściej odwiedzanych festiwali w Polsce.

Festiwal Nowe Horyzonty to miejsce wizjonerów kina, którzy często idą pod prąd obecnym tendencjom. Festiwale produkcje mówią o rzeczach ważnych, często budzą skrajne emocje, od zachwytów po protesty, rodzą pole do dyskusji.

Festiwal odwiedza co roku kilkudziesięciu reżyserów z całego świata. Festiwal Nowe horyzonty to nie tylko projekcje filmowej. To również wydarzenia towarzyszące - koncerty, wystawy, instalacje, opery.

Marcin Sawicki spotkał się we Wrocławiu z Romanem Gutkiem, który jest producentem filmowym, działaczem kulturalnym, twórcą Warszawskiego Festiwalu Filmowego, a także współzałożycielem firmy Gutek Film. To dzięki niemu mogliśmy oglądać w Polsce ważne filmy światowego kina.

Kocham kino, kocham widzów i robię to dla nich.

- przyznał roman Gutek.

Program festiwalu zobaczycie TU.

Zobacz też:

59. Krakowski Festiwal Filmowy. Oto laureaci konkursu.

Tylko u nas! Rafał Zawierucha prosto z amerykańskiej premiery "Pewno razu... w Hollywood"Co sądzisz o tym artykule?
89
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0