Trendy modowe

Najnowsze trendy, czyli co będziemy nosić wiosną? "Kobiety chcą się chować za ubraniem"

Trendy modowe

Najnowsze trendy, czyli co będziemy nosić wiosną? "Kobiety chcą się chować za ubraniem"

Wraz z początkiem nowego roku warto się dowiedzieć, co będzie modne w najbliższym sezonie. Czy trwająca pandemia sprawi, że nadal naszym najczęstszym wyborem będą dresy? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym stylistka Ewelina Rydzyńska.

Trendy - wiosna 2021

Epidemia koronawirusa mocno ograniczyła nasze plany, wyjazdy czy wyjścia. Odebrano nam powody, by się stroić, a niektórzy - z braku chęci - każdego dnia paradują w piżamach bądź dresach. Teraz każda okazja, by postawić na lepszy look jest dobra, więc choćby podczas dodawania zdjęcia na Instagram warto zwrócić uwagę na panujące modowe trendy. Jakie będą rządzić?

- Trendy i tendencje (...) na wiosnę 2021 roku, zostały zaprezentowane w sierpniu zeszłego roku, więc jeszcze pandemia nie dała nam tak mocno się rozwinąć i pokazać, jakie będą zachowania konsumenckie i czy rzeczywiście te trendy i tendencje przełożą się na tzw. mechanizmy zakupowe - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN stylistka.

Okazuje się jednak, że przez długi czas luźne stylizacje i wszechobecne dresy nas nie opuszczą.

- Mam (...) wrażenie poparte jakby dowodami wynikającymi z badań, że absolutnie ten kierunek, nurt związany z tzw. modą homewear'ową będzie się bardzo mocno rozwijał. (...) Myślę, że dresy zostaną i się do nich bardzo mocno przyzwyczaimy - mówiła Ewelina Rydzyńska.

Stylizacje modne w 2021 roku

Co roku francuski Instytut Pantone pokazuje kolory, którymi inspirują się projektanci, domy mody oraz architekci. Tak stało się i tym razem - właśnie te kolory pojawiły się w trendach.

Przede wszystkim w najbliższym sezonie będziemy stawiać na biel. Ewelina Rydzyńska chciała pokazać, że jest to nieśmiertelna barwa.

- To jeden z tych kolorów, które są kolorami bazowymi. Jeżeli chodzi o kolory bazowe wiosną, to na pewno będzie beż, na pewno będzie to tzw. ultimate gray, czyli jasna szarość, na pewno będzie kolor śmietankowy, maślany i taki kolor, który ładnie się nazywa willow, jak wierzba - opowiadała ekspertka.

Nie każdemu jednak ten trend przypadł do gustu. Prowadzący Dzień Dobry TVN nie byli zachwyceni bielą.

- To kolor wymagający. Po pierwsze nietelewizyjny - pamiętajcie Państwo, jak do nas przychodzicie, to nigdy na biało - radziła Anna Kalczyńska.

- Po drugie, trochę lekarski - dodał Andrzej Sołtysik.

- Trudno się go pierze - to trzy. A cztery, trudno go zsynchronizować z naszą karnacją. Najczęściej jesteśmy bladzi, no bo przecież gdzie tu teraz wyjechać - podsumowała prowadząca.

Ramiona do góry i mocny dół

Ewelina Rydzyńska podpowiedziała również, że w tym roku będą się liczyć podkreślone ramiona - czy to w marynarkach, sukienkach bądź koszulach.

- Poduszki nie wychodzą z trendów - wręcz przeciwnie, coraz mocniej się adaptują. Bufiaste rękawy będą mocno wpisywały się w to, co się pojawi w sklepach wiosną - zdradziła nasz ekspertka.

Tak samo będzie z modnymi od kilku sezonów mocnymi butami. Choć rządzą na ulicach już od wielu miesięcy, nie znudzą się kobietom.

- Combat boots nie wyjdą z trendów. Wręcz przeciwnie - kobiety coraz mocniej stawiają na wygodę i na to, by rasować proste rzeczy mocnymi elementami, a mocny but dodaje pazura całości stylizacji - podkreślała stylistka.

Luz w outfitach

Eklektyczny trend lansował m. in. dom mody Celine. Na pokazie bowiem połączono sportowe elementy ubioru z tymi eleganckimi.

- Coraz częściej nosi się właśnie spodnie dresowe zestawione z oversizowymi koszulami - mówiła Ewelina. 

Kobiety pokochają również ogromne, balonowe sukienki. Mają one wiele zalet, bo potrafią ukryć niedoskonałości sylwetki. Poza tym w chłodniejszy dzień można pod nią założyć więcej elementów garderoby, a i tak będzie wyglądała z klasą.

- Rozmiar XXL będzie tym, po co kobiety będą chętnie sięgać. (...) Chcą się gdzieś chować za tym ubraniem - stwierdziła stylistka. 

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
68
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
06.01.2021
Agnie
Czy ktoś wie jakie buty ma na sobie Ewelina Rydzyńska?