Styl Życia

Tomasz Zubilewicz o pogodzie ze starej elektrociepłowni. Uważajcie na przymrozki

Styl Życia

Tomasz Zubilewicz o pogodzie ze starej elektrociepłowni. Uważajcie na przymrozki

O dzisiejszej pogodzie Tomasz Zubilewicz opowiadał z Łodzi, a dokładniej ze starej elektrociepłowni. Co tam robił? Zobaczcie.

Centrum edukacji w dawnej elektrociepłowni

Tomasz Zubilewicz opowiadał z terenu zabytkowej, starej elektrociepłowni w Łodzi. Przez wiele lat miejsce to było bardzo istotnym elementem systemu elektryczności, energetyki i ciepłownictwa w tym rejonie. Budynek elektrociepłowni został zbudowany na początku XX wieku. Dziś mieści się tu centrum nauki i techniki. Zwiedzający mogą wziąć udział w wielu warsztatach i eksperymentach. Jakich? Sprawdził to nasz prezenter. Tomasz Zubilewicz wyprodukował między innymi parę wodną oraz... śnieg!

Zobacz też:

Pogoda na najbliższe dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących dla Kujawsko-Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Pomorskiego.

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź

- ostrzega IMGW.

W woj. pomorskim ostrzeżenie obejmuje 15 powiatów: bytowski, chojnicki, człuchowski, Gdańsk, gdański, Gdynia, kartuski, kościerski, kwidzyński, malborski, nowodworski, Sopot, starogardzki, sztumski i tczewski.

W przypadku woj. warmińsko-mazurskiego ostrzeżenie adresowane jest do siedmiu powiatów: braniewskiego, działdowskiego, Elbląga, elbląskiego, iławskiego, nowomiejskiego, ostródzkiego.

Jak czytamy na stronie IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
91
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0