Gwiazdy

Tomasz Włosok został aktorem przez przypadek. "Rozpoznawalność to dla mnie udręka"

Gwiazdy

Tomasz Włosok został aktorem przez przypadek. "Rozpoznawalność to dla mnie udręka"

Trenował aikido, tajski boks i Krav Magę. Dzięki swoim umiejętnościom często na planie nie potrzebuje kaskadera. Tomasz Włosok znany jest widzom TVN z serialu "Nieobecni". Na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni został nagrodzony za rolę w filmie "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". O kulisach swojej kariery aktor opowiedział w Dzień Dobry TVN. 

Tomasz Włosok - jakie są jego mocne strony?

Tomasz Włosok jest jednym z najbardziej popularnych aktorów swojego pokolenia. W rozmowie z naszą reporterką Kingą Burzyńską opowiedział nie tylko o kulisach swojego zawodu, ale także o miejscu, w którym dorastał. Kiedy był nastolatkiem nie marzył o świecie pełnym blasków fleszy. Jak zaczęła się jego przygoda z aktorstwem?

- Z matmy stałem się niezły w gimnazjum i zdawałem z niej maturę. I geografii, bo chciałem iść na marketing i zarządzanie. Nie dostałem się i poszedłem na dziennikarstwo. Interesowało mnie dziennikarstwo reportażowe. Później przeczytałem o kursie aktorskim na jakichś forach i że warto go odbyć, bo daje pewności siebie przed kamerą - wspominał Tomasz. 

- Interesuje mnie kino, które jest cielesne, które nie opiera się głównie na dialogach, tylko niesie w sobie jakąś organiczność. Dla mnie jest ważne, żeby to ciało było najważniejszym elementem w mojej pracy - dodał. 

Tomasz Włosok ceni sobie warsztat aktorski i wrażliwość, którą może pokazywać na scenie i w filmie. Nie zależy mu na sławie. 

- Rozpoznawalność to dla mnie udręka - wyznał w Dzień Dobry TVN.   

Tomasz Włosok - kim jest jego partnerka?

Dom to dla niego azyl, a rodzina daje mu spokój. Największy sukces, jak mówi, to jego dziecko. Partnerką Tomka jest aktorka Malwina Buss, a owocem ich miłości jest córeczka Jagoda.  

- Uzupełniamy się w wiedzy, w podejściu, w różnych doświadczeniach. To inspirujące, kiedy możemy się swoim zdaniem podzielić - przyznał Włosok. 

- Kiedy nasza córka przyszła na świat, parę miesięcy później pojawił się lockdown. To zaburzyło nasze całe życie i nie chcielibyśmy tego powtórzyć, ale pod względem egoistycznym i zawodowym, w momencie, kiedy Jagoda była najbardziej wymagająca i potrzebowała najwięcej uwagi, mogliśmy być przy niej - podkreślił. 

Malwina Buss tuż po porodzie chciała wrócić do pracy. Szybko jednak okazało się, że potrzebuje odpoczynku. 

- Miałam coś takiego w ciąży, że szybko chciałam wrócić do pracy. 3 miesiące po porodzie poszłam na casting. Wtedy zrozumiałam, że psychicznie i fizycznie nie jestem gotowa na to - opowiadała aktorka. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Reporter: Monika Nasternak, Kinga Burzyńska
Co sądzisz o tym artykule?
80
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0