Newsy

"Tokio 24": Krzysztof Gonciarz otworzył wystawę w Muzeum Manggha w Krakowie

Krzysztof Gonciarz

Fot. Instagram

Newsy

"Tokio 24": Krzysztof Gonciarz otworzył wystawę w Muzeum Manggha w Krakowie

Krzysztof Gonciarz

Fot. Instagram

Krzysztof Gonciarz otworzył wystawę „Tokio 24” w Muzeum Manggha w Krakowie. Gonciarz jako pierwszy youtuber w Polsce zdecydował się na taki krok. Wystawę możecie oglądać do 29 września. Poznajcie szczegóły!

Więcej: Im dziwniej, tym lepiej... Szulim w szalonym Tokio


Krzysztof Gonciarz, polski youtuber znany ze swojego vloga, który nagrywa głównie z Japonii, zaprasza na swoją pierwszą wystawę „Tokio 24” w Muzeum Manggha w Krakowie przy ulicy Marii Konopnickiej 26. 

Krzysztof Gonciarz pochodzi z Krakowa, ale od kilku lat mieszka w Tokio - to dlatego zdecydował się na zorganizowanie wystawy właśnie w Krakowie.

Tokio to miasto przewidywalnego chaosu. Zaskakuje, ale tylko w przewidzianym przez Japończyków, bezpiecznym zakresie. Stanowi środowisko norm i zasad, z którego rodzą się skrajności (...) Tokio 24 to moja dokumentacja pętli, której codziennie od nowa doświadcza mieszkaniec stolicy Japonii. Chcę pokazać zwykłe i niezwykłe elementy codzienności, te intymne i te odbywające się na skalę całego miasta - możemy przeczytać w opisie wystawy na stronie Muzeum Manggha.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od 12 lipca do 29 września 2019 roku.


Zobacz też: Wystawa nieznanych zdjęć Kory autorstwa wybitnych fotografów


Kim jest Krzysztof Gonciarz?

Kanały Krzysztofa Gonciarza na YouTube subskrybuje półtora miliona widzów, a produkcje zostały docenione i nagrodzone m.in. w takich konkursach jak Kreatura, Golden Arrow, Grand Video Awards, Travelery – National Geographic. Jest współzałożycielem dwóch firm produkujących filmy: Tofu Media Japan i Tofu Media Polska. Angażuje się aktywnie w artystyczne wydarzenia. Z jego inicjatywy powstał Gonkon, festiwal na pograniczu sztuki i Internetu, który autor współtworzy z zaprzyjaźnionymi artystami. Pierwsza edycja zgromadziła ponad 1000 uczestników; druga edycja odbędzie się jesienią 2019 roku w Warszawie.

Zobacz film: Alexa Luczak. Polka, która podbija Japonię, źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
75
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0