Gwiazdy

To ona tworzy najpopularniejsze teledyski gwiazd 

Gwiazdy

To ona tworzy najpopularniejsze teledyski gwiazd 

Basia Pasek wybrała się aż w Bieszczady, żeby spróbować swoich sił na planie teledysku i zobaczyć, jak wygląda dzień zdjęciowy „od kuchni”. Specjalny projekt, w którym udział wzięło 70 kobiet to twórczość Olgi Czyżykiewicz, reżyserki najpopularniejszych teledysków polskich gwiazd. 

Olga Czyżykiewicz ma na swoim koncie wspólne projekty z Nergalem, Sylwią Grzeszczak, Kasią Stankiewicz, Margaret, Sarsą, Dodą, Robertem Gawilińskim. Jakie projekty były dla reżyserki najciekawsze? O tym artystka opowiedziała Basi Pasek.

Praca nad teledyskiem

Projekty, które na długo zapamiętała Olga to plany, gdzie działy się sytuacje ekstremalne, takie jak podpalanie czy zatapianie. Jak twierdzi reżyserka mimo tego, że były to dość mocne elementy, każdy z nich miał swoje uzasadnienie artystyczne.

Pamiętam, że jednego artystę zatapiałam w lutym w jeziorze. Dzisiaj  w czasach technologii wszystko można sztucznie wygenerować. Jeśli chodzi o jakieś żywioły, czy ogień, czy woda, zawsze jestem za tym, żeby to było żywe. Uważam, że to widz inaczej odczuwa i inaczej odbiera. 

– powiedziała Olga. 

Nowy projekt Olgi

Przez klipy artystki bardzo mocno przebija motyw kobiecości. Reżyserka wykorzystała go również przy swoim prywatnym projekcie. Olga pracuje obecnie nad teledyskiem do własnej piosenki.

Chcę opowiedzieć trochę o wewnętrznym świecie kobiet, o sercu kobiet, o tym, co tam głęboko przeżywamy. Chciałam pokazać ten masyw, ogrom kobiet, które siebie wyrażają, siebie spełniają, myślę, że taniec może najlepiej to odzwierciedlić.

- podkreślała. 

Na planie teledysków z Olgą często współpracuje tancerka i choreografka Ilona Bekier-Ekwa, znana z programu „You Can Dance”. Do nowego projektu zaangażowała kobiety, z którymi na co dzień spotyka się w teatrze i tworzy spektakle.

Nie mamy żadnych ograniczeń, dziewczyny są od 20 lat po ponad 50. Grube, chude, wysokie, niskie, nie ma znaczenia najmniejszego. Najważniejsze jest to, że mogą wyrazić siebie takimi, jakimi są i mają tu wolność, bo o to tutaj chodziło i to jest piękne. 

– powiedziała reżyserka.

Co szykuje Olga? Artystka ma w planach wydanie EP-ki z autorską muzyką. Sama komponuje, aranżuje i pisze teksty.

 Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
80
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0