Newsy

The Rolling Stones znów zaskakują fanów, wypuszczając piosenkę nagraną z Jimmym Page'm w 1974 roku

The Rolling Stones

Universal Music Polska

Newsy

The Rolling Stones znów zaskakują fanów, wypuszczając piosenkę nagraną z Jimmym Page'm w 1974 roku

The Rolling Stones

Universal Music Polska

Są tu jacyś fani starego, dobrego rock'n'rolla? Stonesi mają nie lada niespodziankę. Wypuścili "nowy" kawałek nagrany wspólnie z gitarzystą Led Zeppelin, Jimim Page'm w 1974 roku. Piosenka do tej pory nigdy nie została wydana, za to teraz trafi na wydanie deluxe płyty "Goat's Head Soup". 

"Scarlet" - zaginiona piosenka Stonesów z Jimmym Page'm

"Scarlet" od lat stanowiła Święty Graal dla fanów Stonesów. Najwięksi miłośnicy legendy rock'n'rolla wiedzieli, że utwór istnieje, ale nigdy nie mieli okazji go posłuchać. Piosenka nie została wydana. Aż do teraz. 

Gdy Rolling Stones wypuścili informację o nadchodzącym wydaniu edycji specjalnej swojej 11. płyty w Wielkiej Brytanii i 13. w USA, czyli "Goat's Head Soup", fani oszaleli. Największe podekscytowanie wzbudziła w nich, właśnie, współpraca sprzed lat - pomiędzy Stonesami a Page'm. 

Pamiętam, jak pierwszy raz jammowałem z Jimmy'm i Keithem w studiu w piwnicy Ronniego. To była świetna sesja 

- powiedział Mick Jagger. Keith Richards tak to pamięta:

Weszliśmy na koniec sesji Led Zeppelin. Właśnie opuszczali studio, a my mieliśmy rezerwację tuż po nich, więc Jimmy zdecydował się zostać. Nie rozpatrywaliśmy tego w kategorii utworu, to miało być tylko demo, ale wyszło na tyle dobrze, że szkoda byłoby tego nie wykorzystać, zwłaszcza w takim składzie. 

Jimmy Page w latach 70. sądził, że piosenka trafi na płytę Stonesów. Tak się nie stało, a utwór zyskał nowe życie dopiero dziś, w 2020 roku. Posłuchaj:


Universal Music Polska


 "Goats Head Soup" - kiedy premiera wydania wersji deluxe?

Utwór "Scarlet" zapowiada wydanie wersji deluxe albumu "Goats Head Soup", której premiera zaplanowana jest na 4 września. Wydawnictwo zawierać będzie niepublikowane wcześniej piosenki, wersje demo, nagrania koncertowe i inne bonusy. Płyta ukaże się w różnych wersjach w tym 2CD, 4CD, na winylu, kasecie magnetofonowej i w formie cyfrowej. Dostępna będzie też specjalna koszulka.

Na edycji specjalnej pojawią się także nigdy niewydane utwory "Criss Cross" i "All the Rare", a także zapis całego koncertu w Belgii z 1973 roku, który ujrzał już światło dzienne pod nazwą "A Brussels Affair". 

Stonesi planowali tego lata zorganizować trasę koncertową po Ameryce i wystąpić na największych futbolowych stadionach. W realizacji tego planu przeszkodziła im pandemię koronawirusa. Nie wpłynęła jednak na kreatywność muzyków, w czasie pandemii The Rolling Stones wypuścili nowy kawałek "Living in a Ghost Town" - pierwszy, zupełnie nowy kawałek od 2012 roku. 

Universal Music Polska

Ostatnio o Stonesach było głośno, ponieważ chcieli złożyć pozew przeciwko prezydentowi USA - Donaldowi Trumpowi. Dlaczego? Zobacz:

Zobacz także:

Jak dziś wyglądają Julia i Lena z rosyjskiego zespołu t.A.T.u.? Julia zmieniła się nie do poznania

Marcin Prokop w ogniu pytań TY Monstera, syna Człowieka Wargi. Jakie sekrety zdradził nasz prowadzący? 

Edyta Górniak wydaje nowy singiel! Już w sobotę opowie o nim w Dzień Dobry Wakacje

Źródło: Universal Music Polska |
Co sądzisz o tym artykule?
74
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0