Rozrywka

Te psy wyglądają jak ich właściciele. Mają też podobne charaktery

Rozrywka

Te psy wyglądają jak ich właściciele. Mają też podobne charaktery

Chyba każdy z nas chociaż raz widział na spacerze psa, który wyglądem bardzo przypominał swojego właściciela. Takich duetów jest naprawdę sporo! Behawiorysta wyjaśnia, z czego może to wynikać.

Jaki pies, taki właściciel

Jak żartuje reporter Michał Nobis: "Pokaż mi swojego psa, a powiem ci, jak wyglądasz". To powiedzenie nie jest oczywiście prawdziwe, chociaż mogłoby być. Bohaterowie reportażu i ich pupile są do siebie bardzo podobni. Co ciekawe, łączą ich nie tylko "fryzury", ale też niektóre cechy charakteru.

-Ja tak naprawdę szukałam psa o podobnym charakterze do mnie, a los jednak zesłał mi kogoś, kto jest tak samo kudłaty jak ja - mówi Julia Janusz, właścicielka Kiwi.

- Chyba nasze buźki są najbardziej podobne. Dwie takie pyzy - śmieje się Angelika Porada, szczęśliwa posiadaczka Kajlo.

Klaudia Mirosławska przyznaje z kolei, że sama bardziej upodobniła się do swoich czworonogów - Shiro i Miso.

Psy podobne do właścicieli

Dzień Dobry TVN

- Opisane są cechy, jak pies danej rasy powinien wyglądać, jak powinien zostać ostrzyżony. Tutaj po prostu jakoś tak stricte trzymamy się tych zasad podczas wizyt u fryzjera - tłumaczy.

Najlepsi przyjaciele - pies i człowiek

Część właścicieli może pochwalić się również tym, że ich czworonogi rzeczywiście są ich bratnimi duszami. Joanna Krajczewska nie ukrywa, że z czasem wyszło wiele podobieństw między nią, a Karmelkiem. Spaniel jest uparty tak jak jego właścicielka.

- Oboje jesteśmy szaleni wtedy, kiedy trzeba ale w domu lubimy sobie odpocząć i być raczej spokojni. Jesteśmy tacy ekstrawertycy/introwertycy  - dodaje pani Joanna.

A co na to ekspert? Behawiorysta Radek Ekwiński tłumaczy, że zarówno ludzie, jak i psy mają tendencje do podświadomego upodabniania się do siebie.

- Już w wieku 7-8 tygodni taki mały szkrab jest mistrzem obserwowania, wyciągania wniosków i zmieniania swojego zachowania tak, żeby był traktowany jak swój - wyjaśnia.

W materiale wideo zobaczycie jeszcze więcej czworonogów, które wyglądają jak ich właściciele.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Reporter: Michał Nobis
Co sądzisz o tym artykule?
66
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0