Moda i Uroda

Tatuaże damskie ‒ najmodniejsze modele na rękę i nie tylko

Mężczyzna robi kobiecie tatuaż na lewym przedramieniu

PeopleImages/ Getty Images

Moda i Uroda

Tatuaże damskie ‒ najmodniejsze modele na rękę i nie tylko

Mężczyzna robi kobiecie tatuaż na lewym przedramieniu

PeopleImages/ Getty Images

Zdobienie ciała tatuażami jest popularne od wielu lat, jednak w ostatnim czasie najmodniejsze wzory wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Na jakie wzory małych tatuaży na rękę lub inne części ciała warto postawić? Czy na topie są tatuaże kolorowe, pozłacane czy klasyczne czarno-białe?

Tatuaże damskie, które obecnie uważane są za najmodniejsze, to delikatne i raczej małe wzory. Dotyczy to zarówno tatuaży trwałych, jak i tych naklejanych lub wykonywanych henną, które można zmyć po pewnym czasie.

Tatuaże – wzory damskie, na które warto postawić

Obecnie najmodniejsze są tatuaże na rękę damskie, które mają postać napisów lub delikatnych wzorów. Są one polecane również z tego względu, że jeśli będą odpowiednio dobrane, to pozostaną w modzie nawet za kilkanaście lat, co jest szczególnie ważne w przypadku trwałych tatuaży wykonywanych w profesjonalnych salonach.

Tatuaże na rękę, szczególnie umieszczone na nadgarstku, są też niezwykle kobiece i seksowne. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się też tatuaże nanoszone na okolicę palców u dłoni, które mają imitować biżuterię.

Małe tatuaże damskie, które aktualnie cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród młodych kobiet, to przede wszystkim wzory przedstawiające kwiaty, a także napisy wykonane zdobioną kursywą, modele przedstawiające ptaki (najpopularniejsze to obecnie flamingi) albo drzewa.

Ogólnie można powiedzieć, że tatuaże damskie delikatne są wybierane przez kobiety w każdym wieku, ponieważ subtelnie podkreślają kobiecą urodę, nie są nachalne i prezentują się pięknie w każdej stylizacji – zarówno w stylu sportowym, jak i w połączeniu z wyjątkowo elegancką kreacją. Jeśli chodzi o wzory, to nie ulega wątpliwości, że inne modele będą podobały się nastolatkom, a zupełnie inne osobom dojrzałym. Kobiety w średnim wieku chętniej decydują się na tatuaż w innym miejscu niż nadgarstek. Najczęściej jest to ramię lub kostka, czyli takie obszary ciała, które można łatwo przykryć ubraniem, gdy np. ze względów zawodowych nie chcą zdradzać się z tym, że mają ozdobione ciało.

Najlepiej, jeśli tatuaże damskie na ramieniu, nadgarstku czy kostce przedstawiają wzór odpowiadający aktualnym trendom. Nie ma znaczenia miejsce, w którym będzie umieszczony nasz tatuaż – lokalizację trzeba dopasować do własnych upodobań. Bardzo ważne jest jednak to, by był on wykonany w odpowiedniej stylistyce i miał raczej niewielki rozmiar – radzą tatuażyści

Modne tatuaże damskie to przede wszystkim wzory bardzo minimalistyczne, ewentualnie lekko ozdobione niewielkim motywem lub wyszukanym stylem czcionki w przypadku tatuaży z napisami.

Tatuaże damskie – kwiaty podkreślające kobiecość

Minimalistyczne kwiaty to idealny pomysł na ponadczasowy tatuaż. Takie wzory można bardzo łatwo ukryć lub wręcz przeciwnie – pokazać, jeśli chcemy podkreślić nasz styl w sposób niezwykle subtelny i elegancki.

Osoby, które nie potrzebują tatuażu na lata, a biorą pod uwagę tymczasowe rozwiązanie, jak np. tatuaże z henny czy naklejane, powinny zwrócić uwagę na trend, który w ostatnim czasie cieszy się największą popularnością. Są to tatuaże złocone, na które można się zdecydować, jeśli chcemy wykonać tatuaż naklejany. Tego typu modele niezwykle dobrze prezentują się na opalonej skórze.

Tatuaże na rękę damskie – napisy ciągle w modzie!

Wybierając tatuaż na rękę w formie napisu, najczęściej musimy poświęcić zdecydowanie więcej czasu na dokonanie ostatecznego wyboru. Trzeba zdecydować nie tylko o rozmiarze tatuażu, czyli wielkości i rodzaju czcionki, ale przede wszystkim o treści. Napis powinien nieść ze sobą ważny dla nas przekaz. Niesłabnącą popularnością cieszy się wykonywanie napisów w obcych językach, najlepiej takich, które nie są zbyt popularne, ponieważ w ten sposób nadajemy naszemu tatuażowi nutkę tajemniczości. Najczęściej wybieranymi językami są: chiński, japoński i francuski.

Zdobieniem ciała człowiek zajmuje się już od pradawnych czasów. Tatuaże pięknie podkreślają nasz styl, sprawiają, że ogólny wizerunek staje się ciekawszy i również bardzo intrygujący. Tatuaże wyjątkowo często mają też głębsze znaczenie – np. symbolizują ważne wydarzenia zachodzące w naszym życiu. U osób młodych zazwyczaj stanowią tzw. dowód miłości.

Zobacz film: Karolina Gilon o swoich tatuażach.


Zobacz film: Karolina Gilon o swoich tatuażach. Źródło: Dzień Dobry TVN.

Co sądzisz o tym artykule?
64
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0