Styl Życia

Szyjąca maseczki 96-letnia Janina Szelewska laureatką kwietniowej Pozytywki. „Cieszę się, że wszyscy docenili moją pracę"

Styl Życia

Szyjąca maseczki 96-letnia Janina Szelewska laureatką kwietniowej Pozytywki. „Cieszę się, że wszyscy docenili moją pracę"

Kwietniowa Pozytywka trafiła do 96-letniej Janiny Szelewskiej z Milikowic. Widzowie docenili jej bezinteresowną pomoc, czyli szycie maseczek ochronnych dla służb medycznych. "Cieszę się, że tyle osób oddało dla mnie głos" - mówiła nasza laureatka.

Kwietniowa Pozytywka dla Janiny Szelewskiej

Na ten dzień czekało wielu widzów Dzień Dobry TVN. Po podliczeniu głosów z dumą możemy ogłosić, że laureatką kwietniowej Pozytywki jest 96-letnia Janina Szelewska

Radosną nowinę przekazaliśmy jej na naszej antenie. Jak zareagowała na zwycięstwo w plebiscycie? 

Cieszę się, że tyle osób oddało dla mnie głos. Dziękuję wam wszystkim serdecznie. Pozdrawiam całą redakcję Dzień Dobry TVN oraz pana Marcina Prokopa, którego bardzo naprawdę kocham i cieszę się, że wszyscy naprawdę docenili moją pracę. Cieszę się, że zostałam nagrodzona i wyróżniona. Kocham was bardzo wszystkich

- mówiła pani Janina. 

Nie zabrakło przy tym łez wzruszenia prowadzącego program. Damian Michałowski był pod ogromnym wrażeniem dobrego serca naszej laureatki.

Janina Szelewska

Dzień Dobry TVN

Janina Szelewska szyje maseczki

Janina Szelewska z Milikowic była bohaterką jednego z naszych kwietniowych materiałów. Pokazywaliśmy w nim, jak poruszona sytuacją związaną z pandemia 96-latka postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do służby zdrowia. Szybko zakasała rękawy i rozpoczęła szycie maseczek ochronnych, które trafiły do lokalnych przychodni. Jak wygląda to obecnie?

Już nie szyję ze względu na to, że nie chcę chodzić w paradę tym, którzy stracili pracę i teraz szyją zarobkowo, żeby jakoś się utrzymać

- przyznała laureatka kwietniowej Pozytywki.

Pani Janina w wolnym czasie ogląda w telewizji tylko te pozycje, które niosą pozytywny przekaz. Nie ukrywała, że jedną z nich jest Dzień Dobry TVN.

Jak podkreśliła jej prawnuczka, Agata Sudomierska, działanie pani Janiny spotkało się z wieloma wyrazami uznania innych osób. Cieszy się również, że działanie bliskiej jej osoby zostało docenione.

Przypominamy materiał o 96-letniej pani Janinie, która szyła maseczki ochronne dla lekarzy:

"96-letnia seniorka szyje maseczki dla lekarzy", reporterka: Sylwia Repeła

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
58
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0