Szlafrok ciążowy – jak wybrać?

Kobieta w ciąży w szlafroku w serca
Fot. Jacobs Stock Photography Ltd / Getty Images
Współczesne kobiety chcą się czuć piękne i zadbane także w ciąży, nawet w ostatnich jej tygodniach. Każdy element bielizny ciążowej powinien im to ułatwiać. Szlafrok ciążowy wcale nie musi występować w jednej, uniwersalnej formie, mieć jednolitego, kremowego koloru i poszerzać dodatkowo ciężarnej kobiety. Jak wybrać ten idealny?
  • Szlafrok damski ciążowy – co liczy się najbardziej?
    • Szlafrok damski ciążowy – modele
      • Szlafrok ciążowy – na jednorożca
        • Szlafrok ciążowy do karmienia
          • Szlafrok ciążowy – co po ciąży?

            Zobacz też: Kiedy najlepiej zajść w ciążę?

            Szlafrok ciążowy jest ważnym elementem bielizny ciążowej. Także on wpływa na komfort przyszłej mamy. Nie tylko okrywa ją, ale i podkreśla kształty sylwetki. Pod pojęciem komfortu dla różnych kobiet kryją się natomiast różne oczekiwania. Poczucie piękna i estetyki, wygoda, miękkość, dopasowanie do kształtów ciała, ciepło. To wszystko należy wziąć pod uwagę i spokojnie, bez pośpiechu wybrać najlepszy model, niekoniecznie ten, po który sięga większość kobiet.

            Szlafrok damski ciążowy – co liczy się najbardziej?

            Szlafrok, podobnie jak pozostała bielizna ciążowa, powinien być wykonany z oddychającej tkaniny, najlepiej naturalnej. Dlatego najbardziej polecane są bawełniane szlafroki ciążowe . Ewentualnie mogą one zawierać domieszkę poliestru. Chodzi przede wszystkim o to, aby materiał był przepuszczalny, nie zbierał z powietrza bakterii i roztoczy. Z pewnością nie sprzyjają one zdrowiu przyszłej mamy. Oddychający szlafrok i koszula ciążowa to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim higieny, o którą w tym szczególnym okresie życia dbać trzeba wyjątkowo.

            Zobacz film: Ciąża - afiszować się czy ukrywać? Źródło: Dzień Dobry TVN

            Szlafrok damski ciążowy – modele

            Szlafrok i koszula ciążowa już dawno przestały występować w jednym modelu. Nie mają już także nic wspólnego z bezkształtnymi workami, z którymi najczęściej kojarzyły się kobietom ciężarnym. Dzisiaj szlafrok ciążowy występuje w wielu kolorach: od klasycznej bieli, przez kremowe kolory, róże, wszelkie odcienie niebieskiego, aż po czerń. Jeśli dobrze czujesz się w ciemnej bieliźnie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby szlafrok ciążowy również był ciemny.

            Tym bardziej, jeśli będzie on koronkowy, satynowy i delikatny. Wiele kobiet może to jeszcze dziwić, ale i cieszyć, że szlafroki ciążowe występują w wersji eleganckiej . Możemy postawić na jedwabne, satynowe modele. Szczególnie wartościowe okażą się one latem, kiedy temperatura w nocy daje się kobietom ciężarnym we znaki.

            Szlafrok damski ciążowy może być ozdobiony uroczymi aplikacjami, koronkami. Ważne jednak, aby nie wiązały się z tymi ozdobami dodatkowe wewnętrzne przeszycia. Ich ilość staramy się minimalizować, aby zmniejszyć ryzyko jakichkolwiek otarć i uczuleń. Skóra kobiety jest w tym szczególnym okresie wyjątkowo wrażliwa na wszelkiego rodzaju podrażnienia, dlatego im mniej szwów i przeszyć, tym lepiej.

            Szlafrok ciążowy – na jednorożca

            Szlafrok i koszula ciążowa mogą być też po prostu zabawne. Jeśli tylko odpowiada to charakterowi przyszłej mamy, możemy się postarać o uroczy, ciepły szlafrok z kapturem w kształcie jednorożca, misia, królika czy zająca. Często podstawową potrzebą ciężarnych jest po prostu ciepło, wygoda i miękkość. Szczególnie zimą, kiedy szlafrok może być alternatywą dla wieczornej bluzy, warto zadbać, aby był on maksymalnie ciepły i przyjazny w dotyku. Modne ostatnio szlafroki imitujące postacie z bajek , przytulanki i jednorożce, w dużej mierze spełniają te warunki. Jeśli przyszła mama była przed ciążą wielbicielką takich modeli, czemu ma nią przestać być w ciąży?

            Szlafrok ciążowy do karmienia

            Szlafrok damski ciążowy przydaje się nie tylko, kiedy wychodzimy z pachnącej kąpieli, albo gdy po wieczornym prysznicu chcemy jeszcze chwilę spędzić przed telewizorem lub z książką. Szlafrok ciążowy sprawdza się także podczas karmienia . Niektóre jego modele są do tego specjalnie przygotowane. Odpowiedni kopertowy krój oraz specjalnie zaprojektowane wiązanie pod biustem sprawiają, że proces karmienia przebiega bezproblemowo i naturalnie. Delikatność materiału, z którego wykonany jest szlafrok ciążowy, ma tutaj duże znaczenie. Uwrażliwione po ciąży i w czasie karmienia ciało potrzebuje delikatnego otulenia, bez ryzyka jakichkolwiek podrażnień. Dlatego naturalność materiału, z którego uszyty jest szlafrok ciążowy, jest tak ważna.

            Szlafrok ciążowy – co po ciąży?

            Szlafroki ciążowe są często zaprojektowane w ten sposób, aby rosnąć z brzuszkiem mamy. Dzięki temu możemy się nimi cieszyć także w pierwszych miesiącach życia dziecka, a nawet dużo dłużej. Uniwersalny krój i zwykła kolorystyka bez szczególnych ciążowych aplikacji sprawiają, że szlafrok ciążowy może stać się elementem bielizny używanym na co dzień.

            Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

            podziel się:

            Pozostałe wiadomości