Porady

Szklarska Poręba i okolice - to właśnie tam poczujesz wolność

Porady

Szklarska Poręba i okolice - to właśnie tam poczujesz wolność

W Szklarskiej Porębie nie można się nudzić, nie tylko zimą, ale również wiosną i latem. Na turystów czekają bezpieczne i utwardzane szlaki, bogactwo osobliwości przyrody i zapierające dech w piersiach widoki. Jakie jeszcze atrakcje przygotowano tam dla wielbicieli gór?

Szklarska Poręba to miasto położone w dolinie rzeki Kamienna, pomiędzy Karkonoszami i Górami Izerskimi. Wypoczywając w tych okolicach wiosną i latem, można wędrować i jeździć na rowerze po szerokich i bezpiecznych szlakach, a także podziwiać tamtejszą przyrodę. Ostatnimi czasy włodarze miasta przygotowali także nowe atrakcje dla turystów.

Złoty Widok

Wśród nowych inwestycji jest taras widokowy w Górach Izerskich, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę Karkonoszy – Szrenicę, Śnieżne Kotły, a nawet Śnieżkę. Platforma jest jedną z pięciu tego typu atrakcji turystycznych w Szklarskiej Porębie. Inne miejsca to Zakręt Śmierci, Skałki Karczmarz, Zbójeckie Skały i dworzec PKP Szklarska Poręba Górna.

Wulkany

Kilka kilometrów od Karkonoszy można natknąć się na niezwykłą atrakcję, o której mało kto wie.

Mamy tutaj wygasłe wulkany, zarówno naziemne, jak Ostrzyca Proboszczowicka, nazywana popularnie śląską Fudżi-jamą (...), jak i podwodne wulkany i - tak jak gdzieś na Hawajach - możemy spotkać lawy poduchowe

- powiedział przewodnik sudecki, Gracjan Kielijański.

Alpaki w Karkonoszach

W Szklarskiej Porębie znajdą coś dla siebie także wielbiciele alpak. Okazuje się bowiem, że można wypożyczyć te zwierzęta i wybrać się z nimi na spacer po górach.

One to po prostu uwielbiają

- powiedziała Dorota Gardias.

>>> Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
85
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0