Dziecko

Syfilis, Pandemica czy Linoleum. W 2021 roku fantazja rodziców przy wyborze imienia dla dziecka nie zna granic

Kobieta, która trzyma noworodka

Sally Anscombe/Getty Images

Dziecko

Syfilis, Pandemica czy Linoleum. W 2021 roku fantazja rodziców przy wyborze imienia dla dziecka nie zna granic

Kobieta, która trzyma noworodka

Sally Anscombe/Getty Images

Wybór imienia dla dziecka to niełatwe zadanie. Część rodziców w swoich poszukiwaniach stawia przede wszystkim na oryginalność i niejednokrotnie daje się ponieść fantazji. I tak na świat przychodzą Prosecco, Pandemica lub Motel. Jakie jeszcze "nietypowe" imiona rodzice nadają swoim pociechom?

Jakie imię można nadać dziecku?

W Polsce o imieniu dziecka decyduje rodzic i pracownik Urzędu Stanu Cywilnego. Zadaniem tego drugiego jest zadbanie o to, by było ono zgodne z przepisami. Oznacza to, że malec nie może dostać imienia, które jest nieprzyzwoite lub obraźliwe. Tym samym rodzice nie mogą nazwać swojego dziecka - Rambo, Batman, Koka, Nirvana czy Wiedźmin. Listę tzw. imion niezalecanych można zaleźć również na stronie Rady Języka Polskiego. Znalazło się na niej 69 imion. Są to m.in.: Emaus, Herrada, Kuba (jako imię żeńskie), Lester, Malta, Morena, Montezuma, Opieniek, Pakita, Tea, Tupak czy Unka.

Najdziwniejsze imiona dla dzieci

Taką fantazję mają nie tylko polscy rodzice. Serwis Reddita ujawnił listę najdziwniejszych imion, które przyszły do głowy matkom i ojcom z innych krajów. Znalazły się na niej m.in. Milk (Mleko), Salad (Sałatka), Prosecco czy Crispy (Chrupiący). Ale to nie koniec. Znaleźli się też rodzice, którzy chcieli nazwać swoją pociechę Motel, Pandemica czy Linoleum.

Pod artykułem pojawiło się wiele komentarzy, w których użytkownicy wypisywali najdziwniejsze pomysły na imiona dla dzieci, z jakimi się spotkali. Jedna z komentujących kobiet miała okazję asystować przy porodach. Pielęgniarka, z którą pracowała wyznała, że dwa razy odwodziła rodziców od pomysłu nazwania córki Pochwą

Wśród komentujących była także pracownica urzędu rejestracyjnego. Kobieta napisała, że najdziwniejszymi imionami, które widziała w aktach urodzenia był Killer (Zabójca) i Syphilis (Syfilis).

Co oznaczają nasze imiona?

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Agnieszka Kaczorowska o prezentach dla kobiet w ciąży. Ma konkretne pomysły

Do wygrania dzień na planie serialu "Na Wspólnej". Celem jest pomoc małemu Kirillowi choremu na SMA

Są rodzicami siedmiorga pociech. "Ludzie zakładają, że każde moje dziecko ma innego ojca"

Źródło: edziecko.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
70
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0