Gwiazdy

Świat mody i nietypowe pokazy w czasach koronawirusa. „Sytuacje kreatywne są po to, żeby generować nowe pomysły”

"Wirtualne pokazy mody – nowa formuła w czasie epidemii"

Gwiazdy

Świat mody i nietypowe pokazy w czasach koronawirusa. „Sytuacje kreatywne są po to, żeby generować nowe pomysły”

"Wirtualne pokazy mody – nowa formuła w czasie epidemii"

Czas pandemii niewątpliwie zmienił świat, ale także show-biznes. Jak będą wyglądały teraz pokazy mody? Sprawdziła to Basia Pasek, która jako jedyny gość wybrała się na backstage wirtualnego pokazu nowej kolekcji duetu MMC. Dziennikarka podejrzała też pracę duetu Paprocki&Brzozowski. 

Wirtualny pokaz MMC

Ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa ucierpiały wszystkie branże artystyczne. Do grupy tej zaliczają się także projektanci mody, którzy w tym roku nie mogą już w tradycyjny sposób przedstawić swoim klientom najnowszych kolekcji. Jak się okazuje, liczy się jednak kreatywność i to właśnie ona pozwala zapełnić lukę, jaką wywołała pandemia.

Projektanci MMC pokaz nowej kolekcji postanowili zorganizować w formie online. Jak przyznał Rafał Michalak, prezentacja ubrań będzie tak naprawdę dużym filmem fabularno-modowym. Kwarantanna wyzwoliła zatem nowe pomysły i pozwoliła na realizację projektów, o których do tej pory nikt nie myślał.

Tu się wiele dzieje. Scenografia zmienia się pięć razy. Filmujemy z dołu, z góry, z drona, w poprzek. Jesteśmy w tej chwili po nakręceniu trzeciej sceny, jesteśmy zachwyceni. Są efekty specjalne, rzeczy, których nigdy do tej pory nie mogliśmy przeprowadzić podczas normalnego pokazu

- mówili projektanci, Ilona Majer i Rafał Michalak.

Rafał przyznał jednak, że mimo świetnego projektu, projektantom brakuje stałych klientów, przyjaciół, celebrytów i całej otoczki, która do tej pory towarzyszyła pokazom. Kreatorzy mody czekają zatem cierpliwie i mają nadzieję, że wkrótce powrócą z pokazem klasycznym.

Kasia Sokołowska i nietypowa praca reżysera pokazów mody

Kasia Sokołowska, choć jest wciąż zapracowana, przyznaje, że od czasów wybuchu pandemii wiele się zmieniło. Mimo wszystko moda nie znosi pustki, dlatego też nowe wyzwania i pokazy w formie online są bardzo potrzebne.

Sytuacje kreatywne są po to, żeby generować nowe pomysły. Taki też jest też ten pomysł, żeby zrobić pokaz online

- powiedziała Katarzyna.

Jak wygląda praca w nietypowych czasach? Kasia zdradziła, że cała produkcja jest rozciągnięta w czasie i polega na budowaniu napięcia. Najpierw projektanci przez wiele tygodni tworzą swoje kolekcje, a następnie jednego dnia wszystko zostaje zrealizowane i przedstawione klientom.

Nowa kolekcja Paprocki&Brzozowski

Projektanci muszą być teraz bardzo kreatywni. Zupełnie inny pomysł na przedstawienie swojej najnowszej kolekcji ma duet Paprocki&Brzozowski. Mężczyźni podczas rozmowy z Basią Pasek zdradzili, że będzie istne szaleństwo. Pokaz, który planowo miał się odbyć 4 kwietnia, w wyniku pandemii został odwołany. Marcin i Mariusz postanowili więc pokazać swoją twórczość w formie filmu reklamowego.

Jest kameralnie, jest jedna modelka, która ma do odegrania bardzo dużo scenek. Tą jedną i jedyną modelką zgodziła się być Joanna Horodyńska

– powiedział Marcin.

Pokaz mody rządzi się oczywiście swoimi prawami. Zwykle takim wydarzeniom towarzyszy blichtr, światła, czerwone dywany i plejada gwiazd. Jednak jak przyznał Mariusz, często w kontekście całego zamieszania, zapomina się o tym, co najważniejsze, czyli o modzie.

Teraz można wreszcie się skupić i poświecić czas temu, co najważniejsze 

– powiedział Mariusz Brzozowski.

Jak w nietypowej roli odnalazła się muza projektantów, Joanna Horodyńska? Modelka przyznała, że filmik, który tworzy z duetem to nowy sposób pokazywania mody. Każde ubranie dostaje trochę inną osobę, inny ruch i energię.

To też prezentuje ubranie w specyficzny sposób. Myślę, że na te nowe czasy, to jest bardzo dobra koncepcja

 – powiedziała Joanna Horodyńska.

Basia zwróciła uwagę na jeszcze jeden pozytywny aspekt - projekty przygotowywane w formie online będą wystawiane na większą skalę i oprócz gości, którzy niegdyś zasiadali na widowni, obecnie zobaczą je wszyscy zainteresowani.

Teraz każdy będzie mógł zobaczyć nasz dorobek, naszą pracę, więc bardzo się z tego powodu cieszymy 

– powiedział Marcin.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Reporter: Barbara Pasek
Co sądzisz o tym artykule?
55
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0