Horoskop

Superksiężyc, czyli najjaśniejsza pełnia w roku. Astrolog:"Nerwy na wodzy muszą trzymać Wodniki, Wagi oraz Barany"

Księżyc w pełni nad wodą

Artur Debat/Getty Images

Horoskop

Superksiężyc, czyli najjaśniejsza pełnia w roku. Astrolog:"Nerwy na wodzy muszą trzymać Wodniki, Wagi oraz Barany"

Księżyc w pełni nad wodą

Artur Debat/Getty Images

Na niebie wyjątkowo jasny Księżyc. W poniedziałek, 9.03 wieczorem na niebie będziemy mogli zaobserwować wyjątkowy spektakl ze Srebrnym Globem w roli głównej.

Przed nami pełnia Księżyca w znaku Panny, która uściśli się w momencie, w którym nasz satelita będzie w perygeum, czyli w punkcie najbardziej zbliżonym na orbicie do Ziemi. W związku z tym położeniem tarcza Księżyca będzie wydawać się wyjątkowo duża, a jasność światła odbijanego w tej pełni będzie większa o blisko 30% od pełni odbywającej się w najdalszym punkcie.

W związku z tym zjawiskiem możemy spodziewać się wzmożonej nerwowości, podatności na sugestie, reagowania nieadekwatnie do sytuacji i wystąpienia stanów lękowych. Niestety wpływ Postnej Pełni będzie się realizował, aż do końca tygodnia i może przynieść wiele niepokojących wydarzeń, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Ludowe nazwy marcowego księżyca

Jak każda pełnia, tak również ta ma przypisane zwyczajowe nazwy wynikające z tradycji i kultury ludowej.

Są to między innymi Księżyc Burz - z uwagi na zmieniające się w marcu fronty atmosferyczne i pojawiające się o tej porze pierwsze burze zwiastujące wiosnę. Burzowy Księżyc to nie tylko opis zjawisk przyrodniczych towarzyszących tej pełni, ale również odniesienie do nerwowego klimatu panującego w domostwach, w których łatwo było o kłótnie i burzliwą atmosferę.

Inną spotykaną nazwą jest Postna Pełnia, odnosząca się do okresu Wielkiego Postu, który zazwyczaj pokrywał się czasowo z zjawiskiem marcowej pełni. W tym okresie nasi przodkowie bardzo skrupulatnie przestrzegali postnych zaleceń, wyrzekali się niemal całkowicie produktów odzwierzęcych a mięsa w szczególności prawie przez cały okres trwania Wielkiego Postu. Miało to za zadanie oczyścić ciało i duszę przed wkroczeniem w nowy cykl zodiakalny (który rozpoczyna się wraz z pierwszym dniem wiosny) oraz przygotować właściwie na Święta Zmartwychwstania.

Kolejnym określeniem jest Czysty Księżyc lub Cnotliwa Pełnia.

Znak Panny, w którym marcowa pełnia zazwyczaj ma miejsce (po 20.03 jest możliwa również w znaku Wagi) to faza zodiaku najbardziej ze wszystkich związana z czystością, perfekcjonizmem, umiłowaniem porządku, cnotliwością (kiedyś znak Panny był zwany Dziewicą) oraz skromnością i życiem w ascetycznych warunkach.

Dlatego w dniach, które poprzedzają i występują tuż po Czystej Pełni, warto zwrócić uwagę na kwestie czystości duchowej, ale również tej fizycznej. Wdrożyć w życie postanowienia poprawy oraz zaprowadzić ład i porządek wokół siebie.

Wpływ marcowej pełni Księżyca 

Superksiężyc będzie działał na wszystkich wyjątkowo silnie, aż do piątku. Składa się na to kilka czynników:

  • jest to ostatnia pełnia zodiakalnego roku
  • Srebrny Glob będzie najbliżej naszej planety
  • jest to najjaśniejsza pełnia 2020 roku
  • pełnia wypada w poniedziałek czyli dzień tradycyjnie przypisany władaniu Księżyca (ang. moonday), a według tradycji ezoterycznych pełnie wypadające w dzień Księżyca są silniejsze od pozostałych
  • pełnia będzie w opozycji do władcy mórz i oceanów czyli Neptuna, w związku z tym emocje będą wymykać się spod kontroli

W naszej, rodzimej słowiańskiej kulturze oraz tradycji chrześcijańskiej dużo lepiej sprawdza się nazwa Czysty lub Postny Księżyc, co ma potwierdzenie w wielkich, wiosennych porządkach które niedługo po tej pełni nastąpią oraz w obostrzeniach wynikających z Wielkiego Postu. Stosowana gdzieniegdzie nazwa Robaczy Księżyc odnosi się do wierzeń oraz świata przyrody Indian Ameryki Północnej i nie ma u nas adekwatnego potwierdzenia.

Znaki które muszą uważać 

Burzowy Księżyc najmocniej namiesza w życiu osób urodzonych w znaku Ryb, Bliźniąt oraz Strzelca. Musicie uważać na to, aby nie ulegać podejrzanym wpływom i nie wchodzić w iluzoryczne projekty.

Szansę otrzymają osoby urodzone w znaku Panny (to wasza pełnia i zbierajcie jej pozytywny wpływ).

Dobre perspektywy Postna Pełnia przedstawi Bykom i Koziorożcom - dla was przygotowano bonusy finansowe oraz propozycje zawodowe.

Nerwy na wodzy muszą trzymać Wodniki, Wagi oraz Barany, tak abyście nie spalili sobie dotychczasowych układów.

Okazję do wykorzystania powinny łapać Raki i Skorpiony, bo znajdziecie się w towarzystwie osób z potencjałem dla was bardzo obiecującym.

Przespać, przeczekać Czysty Księżyc powinny Lwy, które będą miały spory zjazd energetyczny i poczują się mocno wyeksploatowane.

Więcej na temat Pełni w znaku Panny na moim profilu.

Zobacz też: 

Najgorsze cechy znaków zodiaku. Poznaj ciemną stronę swojego partnera

Co sądzisz o tym artykule?
59
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0