Gwiazdy

Najlepsze produkcje z silnymi kobietami w roli głównej. Anna Wendzikowska: "Wonder Woman to film, który rozbił bank"

Gwiazdy

Najlepsze produkcje z silnymi kobietami w roli głównej. Anna Wendzikowska: "Wonder Woman to film, który rozbił bank"

Przez długi czas producenci lansowali pogląd, że kobieta w roli głównej, zwłaszcza w filmie o superbohaterach, nie ma szans przyciągnąć widowi. Bank rozbił jednak obraz „Wonder Woman” i niesamowita Gal Gadot, która wcieliła się w tytułową postać. Od tej pory w świecie kina zaczęło pojawiać się coraz więcej superbohaterek, a o najlepszych opowiedziała nam Anna Wendzikowska. 

Kobiety kontra mężczyźni w filmie

Kto z nas nie zna losów Kapitana Ameryka, Iron Mana, Batmana, Hulka czy Supermana? Silni, władczy przedstawiciele męskiego świata przyciągają do kin tysiące widzów. Od jakiegoś jednak czasu coraz częściej w produkcjach ukazywane są silne bohaterki, które swoim sprytem i nieustępliwością zaskarbiają sympatię nie tylko damskiej widowni. Jakie filmy z super kobietami poleca Anna Wendzikowska?

Filmy z kobiecymi superbohaterkami

Anna Wendzikowska przedstawiła nam swoje top 4 filmów z silnymi kobietami w rolach głównych. Na pierwszym miejscu znalazł się „Kapitan Marvel”, produkcja, która dostała Złoty Popcorn oraz 20 nominacji. W głównej roli zobaczyć możemy niesamowitą Brie Larson, która przygotowując się do roli, przez 9 miesięcy trenowała judo, boks oraz zapasy. Odwiedziła także Nellis Air Force Base i spotkała się z pełniącymi służbę wojskowymi pilotami.

Tutaj absolutnie akcja skupia się na kobiecie. Tutaj kobieta jest silna, wyemancypowana

 – powiedziała Anna.

Kolejnym filmem wartym uwagi jest „Czarna wdowa”. Tytułowa bohaterka, niejaka Natasha Romanoff, w wyniku niebezpiecznego spisku i podejrzanych powiązań sprzed czasów drużyny Avengers musi skonfrontować się z mrocznymi echami swojej przeszłości. Bohaterka stawia czoła groźnemu, potężnemu przeciwnikowi, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć. Premiera filmu była przewidziana na maj/czerwiec 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa musiała zostać przełożona. Jak powiedziała nasza dziennikarka, na razie nie podano nowej daty.

Filmy o superbohaterkach, o których mówiłam, wyreżyserowały kobiety. To też jest fantastyczna zmiana w kinie, bo nie było kobiet operatorek, reżyserek. Teraz się okazuje, że w takim filmie „Ptaki nocy”, Margot Robbie wzięła reżyserkę, sama produkowała ten film oraz zagrała

 – stwierdziła Anna.

Zanim superbohaterki pojawiły się w filmach taki jak „Wonder Woman”, silne kobiety lansował Quentin Tarantino, robiąc dwie części „Kill Billa”. Uma Thurman, przygotowując się do roli, ćwiczyła na trzech frontach: uczyła się japońskiego, samurajskiej techniki walki mieczem i chińskich sztuk walki.

Film, na który warto również zwrócić uwagę to „Erin Brockovich”. Produkcja oparta jest na prawdziwej historii samotnej matki, która nie może znaleźć pracy. Gdy szczęście się do niej uśmiecha i dostaje etat jako pomoc w kancelarii prawnej, odkrywa, że wielki koncern zatruwa społeczność. Bohaterka zaczyna z nim walczyć. Film dostał Oscara oraz 15 innych nagród i 26 nominacji.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
63
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
23.05.2020
Beztalencie
Gratałski