Dziecko

Studia, dziecko i akademik

Dziecko

Studia, dziecko i akademik

Aleksandra Gryzińska i Joanna Walkowicz to mamy studentki, które ze swoimi pociechami mieszkają w akademiku. Jak sobie radzą?

Aleksandra Gryzińska uczy się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i jest mamą Igi. Natomiast Joanna Walkowicz przyjechała do Polski w ramach programu Erasmusa i jest studentką Uniwersytetu Łódzkiego, a jej córeczka ma na imię Sira.

>>> Zobacz także:

Ola zaszła w ciążę, kiedy miała 20 lat. Tak wspomina moment, kiedy dowiedziała się, że zostanie mamą:

To był duży szok, zwłaszcza, że tak naprawdę byliśmy ze sobą pół roku jako para. Byłam śmiertelnie przerażona wszystkim.

Z kolei Asia zaszła w ciążę jeszcze w Hiszpanii, gdzie mieszkała przez dużą część swojego życia. Zabrała swoją córeczkę do Polski, aby ta mogła nauczyć się języka polskiego.

Mieszkanie w akademiku nie jest proste dla mam studentek, ponieważ muszą pomieścić się z dzieckiem w jednym, niewielkim pokoju i dzielić niektóre pomieszczenia, np. kuchnię, czy pralnię z innymi studentami.

Czasami jest trudno, muszę z córką schodzić i włączać pralkę, albo jak muszę coś gotować, to raczej też muszę z nią być. No prawie zawsze idzie ze mną wszędzie.

- powiedziała Asia.

Mimo wszystko obie dziewczyny świetnie sobie radzą.

Co sądzisz o tym artykule?
92
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0