Gwiazdy

Czym dziś zajmuje się Steffen Möller? "Ku własnemu zdziwieniu zacząłem drugą karierę"

Gwiazdy

Czym dziś zajmuje się Steffen Möller? "Ku własnemu zdziwieniu zacząłem drugą karierę"

Steffen Möller za sprawą programu promującego Europę stał się jednym z najpopularniejszych Niemców w Polsce. Po zakończeniu emisji show zrezygnował z dalszej kariery w naszym kraju i wrócił do Berlina. Czym się dziś zajmuje?

Początki Steffena w Polsce

Steffen Möller po raz pierwszy przyjechał do Polski w 1993 roku. Znalazł się w naszym kraju przypadkowo - ku rozpaczy swoich rodziców przyjechał na kurs językowy.

- To rzeczywiście był ewenement. Ja studiowałem wtedy na uniwersytecie w Berlinie i pewnego dnia widziałem ulotkę przy stołówce, że "kurs języka polskiego w Krakowie, 2 tygodnie, 600 marek". I myślałem sobie - hm, Kraków, tam w życiu jeszcze nie byłem, jedźmy do Rosji! Potem się okazało, że to chyba Polska

- opowiadał w Dzień Dobry TVN.

Zakochał się w naszym kraju, a przede wszystkim w języku. Wówczas postanowił zostać w Polsce. Wspominał: "Uczyłem przez 7 lat niemieckiego w Warszawie na uniwersytecie i potem zacząłem pracować z kabaretem. Tak trafiłem do <M jak miłość>".

Kariera po programie

Życie i występy w Polsce, pomogły mu również w zdobyciu popularności w Niemczech. Wówczas zaczął pisać książki.

To właśnie był taki punkt zwrotny u mnie, jak w 2008 roku skończył się program 'Europa da się lubić' (...) to wydałem właśnie jednocześnie książkę w Niemczech 'Viva Polonia', która się nieoczekiwanie stała bestsellerem i dzięki temu nagle dzwoniono do mnie z różnych teatrów w Niemczech i tak, ku własnemu zdziwieniu, wyjechałem do Niemiec i nagle występowałem tam i właściwie zacząłem drugą karierę

- mówił Steffen Möller.

Od tamtej pory zajął się kabaretem. Od 10 lat wynajmuje sale i teatry w różnych miejscach Niemiec. Ma za sobą ponad 600 występów. Niestety pandemia wstrzymała jego karierę. Od marca miał tylko jeden występ - odbył się on 2 tygodnie temu, jeszcze przed kolejnym lockdownem. W Dzień Dobry TVN stwierdził: "Dzięki temu teraz trochę zarobiłem kasy i mogę przezimować".

Na szczęście jawi się przed nim optymistyczna wizja przyszłości. Choć zaproszenia z Polski na różne imprezy firmowe czy występy dostaje na tydzień przed, tak w Niemczech ustala już miejsca na 2022 rok.

Berlin i Warszawa - życie na dwa domy

W naszym programie Steffen Möller wyznał, że nie jest prawdą, iż opuścił Polskę. Aktor zjawia się co jakiś czas w naszym kraju i dzieli życie na dwa domy. Mówi, że ludzie mają wrażenie, że się wyprowadził, ponieważ nie występuje w polskiej telewizji.

- Ja dalej mieszkam w Warszawie, ale głównie jestem w Berlinie. Mam swoje mieszkanie w Warszawie i w zeszłym tygodniu spędziłem tam 4 dni. Co miesiąc jestem właściwie w Polsce

- zdradził kabareciarz.

Rodzinne strony Steffena Möllera. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
66
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0