Newsy

Pogoda: środa z małym zachmurzeniem i poranną mgłą 

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (24 + 25-28.11.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda: środa z małym zachmurzeniem i poranną mgłą 

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (24 + 25-28.11.2020) | POLSKA

W środę w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy okresami duże. Przed południem mgły, również marznące. Temperatura od 2 st. C do 5 st. C, nad morzem nieco cieplej - około 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, Państwa Nadbałtyckie oraz zachodnia Rosja będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu znad Rumunii. Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum przemieści się nad Bałkany, w ciepłym powietrzu polarnym morskim napływającym z południowego zachodu.

Pogoda na środę 25 listopada 

W środę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w północnej połowie kraju okresami duże. Przed południem, głównie w północnej części kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, początkowo również marznące. W kotlinach sudeckich silne zamglenia. 

Temperatura maksymalna od 2 st. C do 5 st. C, tylko nad morzem około 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy oraz w obszarach występowania mgieł duże. Słabe opady deszczu na krańcach południowo-wschodnich. Miejscami mgły, również marznące, ograniczające widzialność do 100 metrów. W obszarach występowania mgieł nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Temperatura minimalna od -6 st. C w kotlinach górskich i -4 st. C, -3 st. C na wschodzie oraz południu, około -2 st. C w centrum, do -1 st. C na zachodzie, 0 st. C na Pomorzu i 3 st. C nad samym morzem. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni.

Pogoda w Warszawie w środę 25 listopada 

W środę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 4 st. C. Rano nawierzchnie dróg i chodników mogą być miejscami śliskie. Wiatr słaby, południowo-zachodni. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się wahać.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -2 st. C. 

Pogoda na czwartek 26 listopada

W czwartek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, głównie przed południem, ale na północnym zachodzie również po południu i tam opady deszczu. Przed południem na północy i w centrum miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, rano lokalnie też marznące. 

Temperatura maksymalna od 2 st. C, 3 st. C na północnym wschodzie i w kotlinach górskich do 5 st. C, 6 st. C na zachodzie i południu, tylko nad morzem cieplej, około 8 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni.

Pogoda w Warszawie w czwartek 26 listopada 

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna 4 st. C. Rano nawierzchnie dróg i chodników mogą być miejscami śliskie. Wiatr słaby, południowo-zachodni. 

Zobacz też:

Czy zmiany klimatu będą powodować pandemie? "Mogą wrócić choroby, które uznaliśmy za pokonane"

Polka wymyśliła, jak pozyskać wodę pitną z oceanu. "Czysta woda to nowe złoto"

Susza w Polsce. Woda będzie cenniejsza od ropy naftowej!

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
49
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0