Gorące tematy

Sprzątaj i pomagaj. Przekaż niepotrzebne rzeczy na akcję #dobreporzadki i wspomóż potrzebujących

 „Daj ubraniom drugie życie i pomagaj”, reporter: Piotr Wojtasik

Gorące tematy

Sprzątaj i pomagaj. Przekaż niepotrzebne rzeczy na akcję #dobreporzadki i wspomóż potrzebujących

 „Daj ubraniom drugie życie i pomagaj”, reporter: Piotr Wojtasik

Izolacja z powodu koronawirusa sprzyja wiosennym porządkom, podczas których łatwo się zorientować, że mamy w domu wiele niepotrzebnych już ubrań, sprzętów czy bibelotów. Zamiast je wyrzucać warto dać im nowe życie, przekazując na cele charytatywne. Fundacja Sue Ryder zorganizowała akcję #dobreporzadki, której celem jest pomoc osobom starszym. Dowiedz się, na czym dokładnie polega ten projekt.

#dobreporzadki

Akcja #dobreporzadki to inicjatywa, która zachęca do przekazywania, znalezionych podczas sprzątania domu niepotrzebnych ubrań, książek czy zabawek do sklepów charytatywnych Sue Ryder. Zyski ze sprzedaży datków zostaną przekazane na rzecz seniorów.

W związku z panującą obecnie sytuacją Fundacja Sue Ryder ma w planach uruchomić odbiór darów od dobroczyńców, czego dotychczas nie robiła. Jednocześnie organizacja liczy na wsparcie ze strony firm kurierskich.

Wszelkie informacje na temat akcji dostępne są na profilu na Facebooku Fundacji Sue Ryder oraz stronie internetowej www.dobreporzadki.pl.

Fundacja Sue Ryder

Fundacja Sue Ryder działa w Polsce od 1956 roku. Jej celem jest niesienie pomocy osobom cierpiącym i potrzebującym. W Warszawie działa 5 sklepów charytatywnych fundacji, w których można kupić rzeczy pochodzące z darowizn.

My te rzeczy sortujemy, wyceniamy i wprowadzamy do sprzedaży. Cały zysk ze sprzedaży naszych rzeczy trafia na cele statutowe fundacji. 100 proc. tego trafia na cele statutowe 

– wyjaśnił Filip Suprowicz, dyrektor Fundacji Sue Ryder.

Kim była Lady Sue Ryder?

Sue Ryder była brytyjską działaczką charytatywną. W czasie II wojny światowej służyła w Kierownictwie Operacji Specjalnych – tajnej organizacji zajmującej się dywersją i wspieraniem ruchu oporu w okupowanej Europie. Do jej zadań należała opieka nad cichociemnymi. Po wojnie zajęła się działalnością charytatywną, czego zwieńczeniem była założona przez nią międzynarodowa fundacja.

Nieprawdopodobna jest postać samej Sue Ryder. Budowała przede wszystkim domy opieki i hospicja. To była główna jej działalność. Tych domów jest w Polsce ponad 30, w tym 2 hospicja 

– powiedział Filip Suprowicz.

W uznaniu za jej zasługi królowa brytyjska Elżbieta II nadała jej tytuł szlachecki Lady Sue Ryder of Warsaw. Sue Ryder otrzymała również honorowe obywatelstwo Warszawy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Samolot ze środkami ochrony osobistej od Dominiki Kulczyk już wylądował. Jest ich 57 ton!

Akcja #koncertdlabohaterów nadal trwa. Do szpitali trafiło już ponad 3,7 mln zł

WOŚP przeznaczy 20 MILIONÓW na walkę z koronawirusem. Jurek Owsiak: „Dziękujemy za ogrom Waszego wsparcia”

Co sądzisz o tym artykule?
88
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0