Gwiazdy

Sprawdziliśmy, co słychać u zwycięzców "Mam talent!". Nie wszyscy odnaleźli się w show-biznesie

Logo Mam Talent!

TVN

Gwiazdy

Sprawdziliśmy, co słychać u zwycięzców "Mam talent!". Nie wszyscy odnaleźli się w show-biznesie

Logo Mam Talent!

TVN

Zadziwiające, jak ten czas mija - polska edycja  "Mam talent!" wystartowała 2008 r. i towarzyszyła nam przez 11 lat. W tym czasie mogliśmy poznać wielu niezwykle utalentowanych ludzi. Dla części z nich "trzy razy na tak" było przepustką do show-biznesu. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak potoczyły się losy zwycięzców programu - jak wygrana wpłynęła na ich życie osobiste i zawodowe?

"Mam talent!" - zwycięzcy programu

Program liczył aż 12 edycji. W każdej z nich wyłaniano 10 półfinalistów, a następnie 3 osoby, które przechodziły do ścisłego finału. Za każdym razem o zwycięstwie danego uczestnika decydowały głosy widzów. Podczas występów prezentowano rozmaite talenty - poczynając od akrobatyki, przez śpiew, aż po malowanie piaskiem.

"Mam talent!" - pierwsza edycja (2008) - Melkart Ball

Duet Melkart Ball wygrał pierwszą edycję programu. Akrobaci Bartłomiej Pankau i Jacek Wyskup nadal występują razem. Poza tym obaj spełniają się zawodowo jako nauczyciele tej jakże wymagającej dyscypliny sportowej. Bartłomiej Pankau jest obecnie prezesem klubu akrobatyki sportowej "Arabeska" w Bydgoszczy. Jacek Wyskup zaś realizuje się dodatkowo jako kolarz i bierze udział w rowerowych maratonach.

>> Zobacz ich występ w Dzień Dobry TVN: 


"Mam talent!" - druga edycja (2009) - Marcin Wyrostek

Marcin Wyrostek zachwycił widzów swoją grą na akordeonie. Ta reputacja wyśmienitego muzyka została z nim do dziś. Przed pandemią miał wiele koncertów. Do tej pory wydał trzy płyty - dwie pokryły się platyną, jedna złotem. Marcin Wyrostek dzieli się swoją wiedzą jako wykładowca na akademii muzycznej w Katowicach. 

"Mam talent!" - trzecia edycja (2010) - Magdalena Welc

Jako dziewczynka podbiła serca jury i widzów swoim ślicznym głosem i urzekającą osobowością. Wykonywała utwory dojrzałe, ale interpretowała je na swój sposób. Niestety, z czasem słuch o jej muzycznej działalności zaginął. Na scenę muzyczną wraca właśnie teraz. 5 lutego gościliśmy ją w naszym studio, a 19.03 ma ukazać się jej nowy singiel "Nie patrzę wstecz". 

"Mam talent!" - czwarta edycja (2011) - Kacper Sikora

W finale Kacper Sikora dał popisowy pokaz swoich muzycznych umiejętności, jednak szybko po wygranej zniknął z medialnego świata. Wiadomo, że obecnie tworzy grafiki komputerowe dla uczelni Saxion University of Applied Sciences.

>>> Zobacz występ Kacpra w Dzień Dobry TVN:

"Mam talent!" - piąta edycja (2012) - Delfina Przeszłowska i Bartosz Byjoś

Po wygranej piątej edycji "Mam Talent" para akrobatów wzięła ślub. Delfina i Bartosz  wystąpili jeszcze w bułgarskiej wersji programu, gdzie dotarli do półfinału. Oprócz tego udzielają występów i pokazów akrobatycznych w ramach różnych wydarzeń kulturalnych i eventów. Tym, co u nich słychać aktywnie dzielą się na Instagramie.

"Mam talent!" - szósta edycja (2013) - Tetiana Halicyna

Tetiana Halicyna oczarowała widzów malowaniem z piasku. Artystka również aktywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się zarówno swoimi pracami, jak i migawkami z rodzinnego życia. W 2020 r. urodziła drugie dziecko - córeczkę Ewę. 

"Mam talent!" - siódma edycja (2014) - Adrian Makar

Muzyka wciąż jest ważną częścią życia Adriana, choć po wygranej w "Mam Talent" nie udało mu się uzyskać większego rozgłosu w branży. Nadal jednak śpiewa, tworzy i dąży do tego, by zostać znanym wokalistą. 

"Mam talent!" - ósma edycja (2015) - Aleksandra Kiedrowicz

Wygrana w "Mam Talent" zachęciła Aleksandrę do spełniania marzeń i sięgania po więcej. Mieszka w Las Vegas, gdzie cały czas uprawia akrobatykę powietrzną.  W 2019 r. wystąpiła wraz z ukochanym Alfredo Silvą w chińskim "World's Got Talent" i w brytyjskim "Britain's Got Talent: The Champions". Para dotarła też do finału włoskiego show "Tú sí que vales!". 

"Mam talent!" - dziewiąta edycja (2016) - Jakub Herfort

Jakub Herfort zapadł nam w pamięci zwłaszcza dzięki swoim wykonom utworów Franka Sinatry i Toma Jonesa. Niestety, nie udało mu się jeszcze zbudować silnej pozycji na muzycznym rynku. Muzyka wciąż jest mu jednak bliska, a on sam szkoli warsztat i robi wszystko, by realizować swoje pasje. 

"Mam talent!" - dziesiąta edycja (2017) - Lukas Gogol

Tak jak kilka lat wcześniej Marcin Wyrostek, tak i Lukas Gogol zachwycił nas swoją grą na akordeonie. Choć pandemia pokrzyżowała mu plany koncertowe, wcześniej dawał liczne występy. Swoją twórczością dzieli się także na YouTubie. 

"Mam talent!" - jedenasta edycja (2018) - Duo Destiny

Jedenastą edycję wygrała para  akrobatów Duo Destiny - tj. Kinga Grześków i Gonzalo Roque. Zakochani występowali w Moulin Rouge i w Cirque du Soleil. Jako trenerzy działają w ramach projektu "CIRQO". Od jakiegoś czasu przebywają w Dubaju, gdzie występują w luksusowej (i określanej jako "ekstrawagancka") restauracji Billionaire Dubai. 


"Mam talent!" - dwunasta edycja (2019) - Maria Gawlik i Julian Waglewski

Maria Gawlik i Julian Waglewski to zwycięzcy ostatniej edycji "Mam Talent". Wciąż działają razem. Dają występy artystyczne i warsztaty. Swoimi akrobacjami i postępami w treningach dzielą się m.in. na Instagramie. 

Zobacz wideo: Jej głos zachwycił wszystkich. Magda Welc wraca po 10 latach do show-biznesu

Zobacz też: 

Wszechstronna Marta Bijan tworzy muzykę, filmy i książki. "Uważam, że można to wszystko pogodzić"

"Elegancja Francja" - na czym polega styl Francuzek i dlaczego tak bardzo nas fascynuje? 

Podróże po Polsce na każdą kieszeń. Te miejsca sprawią, że zakochasz się w naturze


Co sądzisz o tym artykule?
55
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0