Związki i seks

Randki dla wierzących, czyli jak znaleźć miłość po chrześcijańsku

Związki i seks

Randki dla wierzących, czyli jak znaleźć miłość po chrześcijańsku

W Warszawie odbywają się szybkie randki organizowane dla chrześcijańskich singli. Prowadzona przez Kasię i Tomasza kawiarnia, to jedyne miejsce w stolicy, w którym odbywają się tego typu spotkania. Dzięki nim miłość znalazło już 100 par. 

Kawiarnia Kasi i Tomka mieści się przy ulicy Chłodnej w Warszawie. Regularnie odbywają się tam spotkania skierowane do osób wierzących, które poszukują miłości. W ofercie kawiarni są także warsztaty, na których można się dowiedzieć, jak poznać drugą połówkę. Organizowane są speed dating, walentynkowe imprezy chrześcijańskich singli, a nawet randki małżeńskie.

Skąd zrodził się pomysł na szybkie randki?

Tomasz Sztreker wpadł na pomysł organizowania spotkań dla chrześcijańskich singli w 2015 roku. Z nikim się wówczas nie spotykał, a zależało mu na spotkaniu kobiety, która będzie wyznawała te same wartości.

Zaczęło się około 5 lat temu. Byłem wtedy zdołowany po jednej z imprez sylwestrowych, bo wciąż nie miałem dziewczyny. Założyłem wydarzenie, fanpage’a i rozesłałem zaproszenia do swoich znajomych 

– opowiedział w materiale Tomasz Sztrekter, organizator spotkań dla chrześcijańskich singli.

Z początku zakładał, że jego inicjatywa przyciągnie najwyżej 40 osób. Ku jego zdziwieniu na wydarzenie zapisało się około 700 chętnych.

Na jednym ze spotkań spotkał swoją przyszłą żonę, Katarzynę Sztreker. Dziś wspólnie prowadzą kawiarnię i organizują wydarzenia dla ludzi, którzy poszukują swojej drugiej połówki.

Na każdej imprezie mówimy: Nie do zobaczenia w roli singla 

– powiedziała Kasia.

ZOBACZ: Wizytę Katarzyny Olubińskiej-Godlewskiej w kawiarni Kasi i Tomka

„Randki dla wierzących singli”, reporterka: Bianka Zalewska.

Randka w ciemno

Celem pary jest wyjście naprzeciw trendom, przy jednoczesnym poszanowaniu wartości chrześcijańskich.

Nie ma konieczności bycia i wzięcia udziału w szybkich randkach. Jest także możliwość wzięcia udziału w spotkaniach dla singli przy kawie z delikatną moderacją, gdzie wiemy, że na danej przestrzeni spotykają się single i singielki. Mamy też imprezy taneczne, podczas których zabawa również jest moderowana, żeby zabawiać, ośmielać i każdy dobrze się u nas czuł, mógł poznać i nawiązać różnego rodzaju znajomości 

– wyjaśniła Katarzyna Sztrekter.

Na spotkania przychodzi około 120 osób. Podczas 5-minutowych konwersacji uczestnicy mają szansę poznać się i porozmawiać.

Trzeba mieć świadomość, że te szybkie randki nie mają na celu zbudowania małżeństwa. One są przed tym celem. Im człowiek się bardziej stresuje, tym gorzej to wychodzi. Wszyscy powinni mieć spokój w sobie i nastawić się bardziej na słuchanie. Często dotyczy to jednej i drugiej płci. Kiedy ze sobą rozmawiamy dobrze jest słuchać drugiej osoby i zadać pytanie, które nie jest konwencjonalne 

– zauważył Tomek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Ona uwiodła go głosem, on poderwał ją na wykształcenie. Basia i Rafał Szatanowie o przepisie na piekielnie dobre małżeństwo 

Jak przeżyć kryzys w wieloletnim związku? Pomoże Wam "Gra wstępna"

W poszukiwaniu miłości. Ogłoszenia matrymonialne z dawnych lat

Co sądzisz o tym artykule?
74
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0