Newsy

Sobota na ogół pod znakiem słonecznej aury

Newsy

Sobota na ogół pod znakiem słonecznej aury

Pogoda w sobotę będzie zmienna. Temperatura od 19 do 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty, z kierunków północnych i wschodnich.

Jak informuje IMGW, wschodnia połowa Europy, w tym również Polska, będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Bałtykiem. Pozostała część kontynentu znajdzie się pod wpływem niżu znad Islandii, w strefie frontu atmosferycznego. Do Polski będzie napływało polarne morskie powietrze, na wschodzie chłodniejsze, na zachodzie cieplejsze.

Pogoda w sobotę

W dzień w zachodniej połowie kraju i w centrum zachmurzenie małe, na wschodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i tam miejscami przelotny deszcz.

Temperatura maksymalna od 21 st. C na wschodzie i nad morzem, około 24 st. C w centrum i na południowym wschodzie do 28 st. C na południowym zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od 19 st. C do 22 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty, z kierunków północnych i wschodnich.

Pogoda w Warszawie

W sobotę w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane, okresami małe. Temperatura maksymalna około 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
48
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0