Gorące tematy

Siostra Chmielewska zbiera na auta dla wspólnoty: "Mam nadzieję, że ludzie pomogą"

Gorące tematy

Siostra Chmielewska zbiera na auta dla wspólnoty: "Mam nadzieję, że ludzie pomogą"

Wspólnota siostry Chmielewskiej Chleb Życia rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na dwa auta dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. -  "Mamy samochody, które mogłyby się nadawać do muzeum. To jest dla nas dramat. Marzymy o dwóch nowych samochodach. Mam nadzieję, że ludzie pomogą" - powiedziała siostra. 

Katolicka Wspólnota Chleb Życia powstała 1 stycznia 1976 r., natomiast w Polsce działa od 1990 roku. Walczy o poprawę losu i bardziej godne warunki życia dla każdego, kto znalazł się w trudnej sytuacji, tworząc przedszkola, szkoły, domy dla bezdomnych, organizując transporty z pomocą humanitarną, szukając możliwości zarabiania na życie przez ubogich.

Nowy dom

Kilka miesięcy temu wspólnota otworzyła w Jankowicach, niedaleko Sandomierza, dom dla bezdomnych - starszych, chorych i niepełnosprawnych. Mieszkają w nim osoby z trudną historią, m.in. pani Maria chorująca na Alzheimera, pan Jurek, Andrzej i Mirek, którzy przeszli udar, a także pacjenci z nowotworami.

Czekamy jeszcze na mamę z niepełnosprawną córką. Mama jest już starsza. Tu jest mieszkanie specjalnie zaprojektowane dla rodzica starszego z dorosłym niepełnosprawnym dzieckiem, który się nie chce rozstać z tym dzieckiem, a już nie ma siły się nim opiekować.

- powiedziała siostra Małgorzata Chmielewska.

Apel o pomoc

Mieszkańcy domu wymagają stałej opieki lekarskiej, a najbliższy szpital znajduje się w Opatowie, czyli 18 km od domu. Niestety, wspólnota na skutek braku odpowiednich pojazdów ma problemy z transportowaniem do lekarzy swoich podopiecznych. Z tego powodu siostra Małgorzata Chmielewska poprosiła o pomoc w zbiórce pieniędzy na odpowiednie auta.

Mamy samochody, które mogłyby się nadawać do muzeum. To jest dla nas dramat. Marzymy o dwóch nowych samochodach. Mam nadzieję, że ludzie pomogą. To będzie jakaś fantastyczna rzecz.

- powiedziała szefowa wspólnoty.

Więcej informacji o zbiórce znajdziecie na fanpage'u wspólnoty na Facebooku.


Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:


Co sądzisz o tym artykule?
55
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0