Styl Życia

Siła kobiecej solidarności. Jak panie domu wspierają się na odległość? 

Styl Życia

Siła kobiecej solidarności. Jak panie domu wspierają się na odległość? 

W czasie pandemii kobiety mają jeszcze więcej domowych obowiązków niż wcześniej. Łączą je bowiem z pracą zdalną i pomaganiem dzieciom w lekcjach online. Mimo nawału zajęć znajdują jednak czas, by wspierać się nawzajem w trudach codzienności. Pomaga im w tym Internet. Jak to wygląda w praktyce?

Grupa Pozamiatane

Choć wielu panów angażuje się w domowe obowiązki, to  jednak większość z nich nadal spoczywa na barkach kobiet. Teraz,  gdy paniom brakuje bezpośrednich rozmów z przyjaciółkami, integrują się na forach i grupach internetowych, gdzie mogą liczyć na wsparcie. 

Moderatorką grupy Pozamiatane jest Marta Tyborowska.

Dzielimy się na pewno swoimi sukcesami, dzielimy się też swoimi porażkami – tym, co nie wychodzi, ale śmiejemy się z tego we wspólny gronie

- powiedziała w Dzień Dobry TVN.

Tym sposobem kobiety walczą z presją bycia idealną gospodynią, pokazują, że każdej z nich mogą się zdarzać małe wpadki i jest to normalne. Nie chcą być oceniane przez pryzmat wykonywanych prac domowych, za to dążą do tego, by panowie chętniej oferowali swoją pomoc. Jak zauważyła Marta Tyborowska, coraz więcej mężczyzn zaczyna się angażować w obowiązki, zwłaszcza teraz podczas pandemii.

Zajęcia online dla dzieci

Anna Siemińska na co dzień jest animatorką, widzką Dzień Dobry TVN i matką, która angażuje się w akcję #pogodoniTVN. 

Od wybuchu pandemii wiele zmieniło się w jej życiu. Jej firma musiała przenieść się do Internetu. Tam na żywo prowadzi zajęcia dla dzieci, dzięki czemu mamy mogą znaleźć chociaż chwilę dla siebie albo zrobienie jakiejś pilnej rzeczy.

Tak naprawdę tydzień live’owy przerodził się w 4 tygodnie

- opowiadała w Dzień Dobry TVN. 

Wszystko to za sprawą szczęśliwych kobiet, które w prywatnych wiadomościach dziękowały Annie Siemińskiej za to, co robi. W tym czasie zrodziły się dodatkowe wyzwania dla maluchów oraz autorskie gry. Są one dostępne do druku, więc i rodzice mogą znaleźć sposób na spędzanie czasu z pociechami.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
67
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
07.05.2020
Małgorzataa
Stale jestem na łączach z moimi przyjaciółkami, jak z nimi rozmawiam to włączam irobota, by poodkurzał wtedy mam czas dla siebie. Obowiązków w domu jest sporo ale mam męza, dzieci, którzy są chętni do pomocy więc jest dobrze sama ze wszytskim nie zostaje.