Horoskop

Sennik: strzelanina – jakie znaczenie może mieć sen ze strzelaniną lub strzałami? Wyjaśnienie

Broń, strzelanina, szkoła

seksan/ Getty Images

Horoskop

Sennik: strzelanina – jakie znaczenie może mieć sen ze strzelaniną lub strzałami? Wyjaśnienie

Broń, strzelanina, szkoła

seksan/ Getty Images

Sen o strzelaniu lub strzelaninie to popularny motyw występujący w każdym senniku. Zawsze oznacza jakiegoś rodzaju zagrożenie, lecz szczegóły mogą się różnić w zależności od okoliczności przedstawionej sceny strzelaniny lub strzałów. Jakie znaczenie może mieć tego typu sen?

W sennikach motyw strzelaniny we śnie może mieć wiele interpretacji. Bardzo wiele zależy w tym przypadku od kontekstu. Udział w strzelaninie może oznaczać pewne niebezpieczeństwo i agresję. Jednocześnie, jeśli sen nie jest koszmarem i sprawia przyjemność, może być po prostu wynikiem wielogodzinnej rozgrywki w grę wideo lub konsekwencją obejrzenia filmu akcji.

Sennik: strzelanina – co może oznaczać?

Nie zawsze sny muszą oznaczać coś prawdziwego, jednak w niektórych sytuacjach warto poświęcić chwilę na ich interpretację. Sen o strzelaniu czy też o udziale w strzelaninie zgodnie z sennikiem zawsze oznacza jakieś niebezpieczeństwo lub wyzwanie. Tego typu sny zwykle są bardzo niekomfortowe i zdarza się, że można obudzić się z nich, będąc w pełni przerażonym.

Strzelanina może oznaczać jakiś moment w życiu, który wymagać będzie szczególnej determinacji. Możliwe, że to także znak, iż na osobę, której przyśnił się taki sen, czekać będzie bardzo ważne i jednocześnie trudne wyzwanie lub decyzja, którą niełatwo podjąć.

Ze względu na to, jakiego rodzaju scena strzelania wydarzyła się w czasie snu, interpretację można podzielić na kilka wariantów. Jeśli samemu w trakcie snu bierze się udział w strzelaninie rodem z hollywoodzkich westernów czy filmów akcji, to sen taki wcale nie musi oznaczać żadnego zagrożenia. Bardzo prawdopodobne jest, że to po prostu zwykłe wyobrażenie odpoczywającego organizmu, wynikające np. z obejrzanego wcześniej filmu.

Nieco inna interpretacja snu będzie miała miejsce w sytuacji, gdy ten jest wyjątkowo nieprzyjemny, a udział w danej potyczce nie jest wynikiem woli śniącego. Może to wówczas oznaczać poczucie zagrożenia, które na co dzień w jakiś sposób może być tłumione. Warto wówczas rozważyć pod kątem psychologicznym, czy w życiu nie występują jakieś trudności, których nie dopuszczamy do naszej świadomości. Jeśli tak, to warto je rozpracować, aby pozbyć się koszmarów na dobre.

Strzelanie do kogoś i bycie postrzelonym we śnie

Innym wariantem jest sytuacja, w której sen przedstawia zawistną walkę z daną osobą. Bez względu na to, czy jest to osoba zupełnie wyobrażona, czy też znana ze świata rzeczywistego, taki rodzaj snu może oznaczać nieporozumienie i kłótnie z kimś innym. Może wystąpić albo w sytuacji, gdy faktycznie notorycznie ma się z kimś spory i zatargi, albo wówczas, gdy miało się je w przeszłości, ale nie do końca jeszcze zaakceptowało konsekwencje z nich wynikające.

Na odrębną interpretację zasługuje sen, w którym zostaliśmy postrzeleni. Może to oznaczać utratę bliskiej osoby lub duże niepowodzenie w życiu, np. stratę pracy albo rozstanie się z kimś. W takim wariancie ze snu budzimy się często z przykrym, dojmującym uczuciem pustki.

Policja i wojsko w snach o strzelaniu

Bywa i tak, że w tego typu snach występuje policja jako przeciwnik śniącego. Sytuacja taka może zwiastować problemy z prawem lub lęk przed potencjalnymi kłopotami tego rodzaju. Jeśli faktycznie uczyniło się coś niezgodnego z obowiązującym prawem, istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia takiego właśnie snu.

Inna interpretacja z sennika dotyczy udziału wojska w śnie. Sen, w którym występujemy jako żołnierz walczący na froncie, może oznaczać wyzwanie, którego należy się podjąć. Z drugiej strony, podobnie jak we wcześniej przedstawionym przypadku, także w tym wariancie należy po prostu rozważyć, czy taki sen nie jest rezultatem wielogodzinnej gry komputerowej lub obejrzanego filmu wojennego bądź też kina akcji.

Pozostałe interpretacje strzelaniny we śnie

Sny o strzelaninie mogą być naprawdę bardzo różnorodne. Mogą one kryć dużo więcej znaczeń, których interpretacji trudno podjąć się bez posiadania wiedzy o konkretnym człowieku oraz sytuacji życiowej. Przykładowo, strzelanie do nacierających wrogów należy traktować jako sygnał o nieoczekiwanym zysku lub wygranej. Może to być także pomyślne rozwiązanie problemów. Brak udziału w strzelaninie we śnie, ale jej obserwowanie, może oznaczać pewnego rodzaju ostrzeżenie przed nadciągającymi problemami. Taka sama interpretacja dotyczy samego słyszenia strzałów we śnie. Ucieczka przed zbliżającą się strzelaniną we śnie to z kolei możliwe wywołanie nieporozumień i trudność z rozwiązaniem ich. Również może zwiastować nadciągające kłopoty.

Zobacz też:

Sennik – jak zinterpretować sen, w którym pojawia się żołnierz?

Jak sennik wyjaśnia znaczenie snu, w którym gubimy się?

Brat w senniku. Interpretacja i znaczenie snu

Sny i ich znaczenie w życiu codziennym. Zobacz wideo:

Sny i ich znaczenie w życiu codziennym

Co sądzisz o tym artykule?
75
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0