Horoskop

Sennik. Czy sen o przeprowadzce zawsze zwiastuje zmiany?

Para śpiąca na łóżku w lesie

Fot. OJO Images/Getty Images

Horoskop

Sennik. Czy sen o przeprowadzce zawsze zwiastuje zmiany?

Para śpiąca na łóżku w lesie

Fot. OJO Images/Getty Images

Przeprowadzka kojarzy się z wieloma emocjami, głównie przez wielkie życiowe zmiany, z jakimi się wiąże. Sen o przeprowadzce też ma znaczenie. Jak sennik opisuje przeprowadzkę i to, co jej dotyczy?

Przeprowadzka nie tylko odnosi się do przenosin do nowego domu, czy mieszkania, ma ona także wymiar symboliczny i wiąże się ze zmianami. Dla większości z nas przeprowadzka będzie budziła skojarzenia z życiową zmianą, wejściem w nowy etap. Przygotowanie do przeprowadzki odbywa się w atmosferze napięcia, czy ekscytacji. W końcu możemy nawet mieć sen o przeprowadzce . A jednak sennik podkreśla, że przeprowadzka nie śni się tylko tym, których ona czeka. Co zwiastuje nam ten motyw senny?

Sen o przeprowadzce może być odmiennie interpretowany, w zależności od tego, co dokładnie w nim widzimy. Jednak większość tłumaczeń odnosi się do jakichś zmian albo odczuwanego przez nas niepokoju. Najczęściej, choć nie zawsze, motyw ten ma wydźwięk pozytywny, bo oznacza rozpoczęcie czegoś nowego.

Sennik. Przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania

Według informacji, jakie zawiera sennik, przeprowadzka do nowego domu to zapowiedź nadchodzących zmian, głównie w sferze prywatnej. W rzeczywistości na budowę domu decydujemy się zazwyczaj równocześnie z powiększeniem rodziny. Dlatego też sen ten może być dla nas wróżbą, że wkrótce będziemy mieli nowego członka rodziny. Jest to także przesłanie mówiące o odpowiedzialności osoby śniącej. W senniku nieco inaczej interpretuje się sen, w którym przeprowadzka do nowego domu dotyczy osoby samotnej. Motyw ten jest dla niej bardzo pozytywny i wiąże się z miłością i osobą, z którą warto wiązać swoją przyszłość. Wielokrotnie w snach pojawia się stary budynek. W senniku przeczytamy, że przeprowadzka do starego domu, być może zniszczonego, jest dla nas sygnałem, że wkrótce nasza sytuacja materialna prawdopodobnie się pogorszy, a wręcz istnieje możliwość większego kryzysu.

O ile nowy dom jest postrzegany pozytywnie, o tyle jeśli śnimy o tym, że jesteśmy przez kogoś zmuszeni do przeniesienia się do innego mieszkania, przesłanie jest negatywne. Sennik mówi, że przeprowadzka do nowego mieszkania , będącego mniejszym niż poprzednie, także wiąże się ze zmianami, ale niekoniecznie na lepsze. Jest to również wiadomość z naszej podświadomości, że jesteśmy bezradni i mamy niewielki lub żaden wpływ na to, jak toczy się nasze życie.

Sennik. Przeprowadzka do innego kraju

Następnym zwiastunem zmian, raczej wielkich i niespodziewanych, jest sen o przeprowadzce do innego kraju. W rzeczywistości, kiedy decydujemy się na taki krok, doświadczamy zderzenia z inną kulturą i językiem. Mając taki sen, prawdopodobnie jakiś etap naszego życia gwałtownie zostanie zamknięty. Niekoniecznie musi to oznaczać wyprowadzkę na drugi koniec świata, równie dobrze motyw ten może zapowiadać rozluźnienie więzi z kimś, kto był dla nas ważny lub nawet zwiastować zerwanie kontaktu.

Pomaganie i szykowanie się do przeprowadzki. Sennik

Sam sen o przeprowadzce ma duże znaczenie, ale kiedy przypomnimy sobie dokładnie, co robiliśmy we śnie, okaże się, że jego przesłanie jest bardziej sprecyzowane. Sennik podaje, że kiedy widzimy czyjąś przeprowadzkę , możemy zinterpretować sen w dwojaki sposób. Z jednej strony możliwe, że będziemy mieli nowego lokatora. Z drugiej, powinniśmy się zastanowić nad sobą, swoim życiem i osobami, z którymi utrzymujemy kontakt, ponieważ sen daje nam przesłanie, że najwyższy czas na zmianę otoczenia.

Jeżeli natomiast mamy sen, w którym pomagamy przy przeprowadzce , oznacza to, że dostaliśmy ostrzeżenie. Poważnie powinniśmy potraktować to zwłaszcza wtedy, kiedy zabieramy się do nowego przedsięwzięcia albo wdrożenia jakiegoś planu. Taki sen to sygnał czekającego zamieszania i problemów. Inne znaczenie ma sen , w którym sami szykujemy się do przeprowadzki. Tutaj również mamy do czynienia z przestrogą, lecz wydźwięk nie jest tak negatywny. Oznacza bowiem, że powinniśmy zmienić swoje plany, bo na drodze do ich realizacji prawdopodobnie pojawią się przeszkody.

Jak postrzegana jest przeprowadzka w sennikach innych kultur?

Przeprowadzka jest motywem, który przewija się w każdym senniku, choć jest nieco inaczej interpretowana. W senniku indyjskim przeczytamy, że zobaczenie przeprowadzki jest znakiem, że mamy coś na sumieniu i przez to nie potrafimy odpocząć. Sennik arabski też nie wypowiada się o przeprowadzce szczególnie pochlebnie. Motyw ten symbolizuje niespokojne życie, zmianę warunków i naszego nastawienia do świata. Sen o tej tematyce jest przestrogą przed sąsiedzkimi kłótniami.

Bardzo podobne tłumaczenia znajdziemy w senniku mistycznym, gdzie przeprowadzka jest tłumaczona jako wydatki, niestabilność, frustracja i irytacja. Jeżeli we śnie to my się przeprowadzamy, coś w naszym życiu się zmieni. Z kolei widok przenoszonych do nowego miejsca rzeczy, nie wróży nam zbyt pomyślnie. Wyjątkiem jest sen, w którym nowe lokum jest wygodnie urządzone. Wtedy też możemy mieć pewność, że wszystko skończy się dobrze.

Zobacz film: Czy Polacy są przesądni? Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
50
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0