Horoskop

Sennik. Myszy, które nas ostrzegają

Mysz

Fot. Dr T J Martin/Getty Images

Horoskop

Sennik. Myszy, które nas ostrzegają

Mysz

Fot. Dr T J Martin/Getty Images

Myszy budzą najczęściej skojarzenia negatywne. Według sennika myszy najczęściej są przestrogą przed kłopotami, ale mogą być też zwiastunem sukcesu. Jakie znaczenie ma sen, który przyśnił się tobie? Niesie za sobą przesłanie pozytywne czy negatywne?

W naszych snach ukazują się niezrozumiałe dla nas obrazy i postacie. Powszechnie występują też różne zwierzęta. Budząc się rano próbujemy sobie przypomnieć swój sen i rozgryźć, czy ma on dla nas jakieś głębsze znaczenie. Jednym z częstszych motywów, jakie opisuje sennik,myszy . Zwierzęta te wzbudzają w nas różne uczucia, ale wiele osób doszukuje się w nich negatywnego przesłania. Zwłaszcza, jeżeli się ich boimy. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Jak powinniśmy rozumieć sen o myszach?

Temu małemu ssakowi przypisuje się takie przymioty jak spryt, ciekawość świata i przebiegłość. Jego pojawienie się w naszych snach często ma zbliżone do tego interpretacje. Jednak oprócz tego sennik podkreśla, że myszy zwiastują kłopoty, konflikty, a czasem symbolizują tkwiące w nas lęki. Szczegółowe znaczenie będzie zależne od otoczenia myszy i tego, co robi. Gryzonie te nie są w domu mile widziane, dlatego też sny, w których się pojawiają, traktuje się jako ostrzeżenia.

Sennik. Myszy w różnych kolorach

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy przeanalizować jest kolor gryzonia. W senniku znajdziemy informację, że biała mysz ma symbolikę pozytywną i negatywną jednocześnie. Oznacza dla osoby samotnej, że czeka ją szczęśliwe małżeństwo. Jednak jeśli sen dotyczy kogoś po ślubie, na horyzoncie pojawią się problemy. Bardzo często biały gryzoń ma nas uspokoić, że problemy, którymi się akurat przejmujemy nie są poważne. Według sennika czarna mysz jest odzwierciedleniem wielu obowiązków, mogących nas przytłaczać. Natomiast szara myszka tłumaczona jest jako oznaka skromności oraz ubóstwa.

Sen o myszach – jak zachowuje się gryzoń?

Drugim aspektem, któremu warto się przyjrzeć, jest zachowanie zwierzęcia. Jak podaje sennik, mysz uciekająca , bądź też całe uciekające stado, to zwiastun nadchodzącego trudniejszego okresu w rodzinie, w którym pojawią się nieporozumienia i konflikty. Gdy sen o myszy dotyczy jej piszczenia, również jest to przestroga. Tym razem przed kłopotami natury finansowej. O niebezpieczeństwie opowiada sen o myszkach, które są głośne i chrobocą. Mając takie wizje, trzeba na siebie bardziej uważać. Osobom zmęczonym może się przyśnić mysz, która jest wystraszona, co ma nas ostrzegać przed wyczerpaniem organizmu. Jednocześnie sen o wystraszonej myszy może obrazować liczne kompleksy i niewielką wiarę we własne możliwości. Obserwacja tego, jak myszy jedzą, jest przez sennik interpretowana jako przestroga przed kimś, kto nam zepsuje humor. Pojawiająca się we śnie samica, jest oznaką, że mamy pełnego przebiegłości wroga.

Sennik „myszy” – co my robimy we śnie?

Sny o myszach mogą być bardzo zróżnicowane. Gryzonie możemy jedynie widzieć i nie brać w niczym udziału, a równie dobrze możemy stać się jednym z sennych bohaterów. Śniąc o tym, że łapiemy mysz, dostajemy przekaz, że czeka nas szczęście w nieszczęściu. Co wiąże się z tym, że początkowo mało optymistyczna sytuacja zmieni się na naszą korzyść. Zastanawiając się nad tym, co oznacza sen o myszach , dobrze jest przypomnieć sobie, czy gryzoń nie znajduje się w pułapce. Jest to dla nas znak, że po wielu trudach ważna sprawa zostanie nareszcie zamknięta.

Sennik odpowiada, że jeżeli mamy zabijać myszy, sen jest przestrogą, żeby zwracać uwagę na swoje zachowanie, bo możemy sprawić jakiejś osobie przykrość. W senniku przeczytamy, że myszy martwe symbolizują długotrwałe kłopoty, które rozwiążą się same. Z kolei sen, w którym między nami a zwierzętami jest zgoda, świadczy o tym, że niebawem zdobędziemy szczerego i wiernego przyjaciela. Jedzenie myszy przez nas albo kogoś innego pojawiającego się w naszym śnie, to odzwierciedlenie dużych wyrzutów sumienia.

Inne zwierzęta w śnie o myszach

Sen o myszach nie musi dotyczyć tylko tych gryzoni. Powszechnie razem z nimi pojawiają się koty albo szczury. Co oznacza sen o myszach w takim wydaniu? W senniku czytamy, że kot i myszy w jednym śnie, mogą mieć kilka tłumaczeń. Łapanie gryzonia przez kota niesie przesłanie, że odniesiemy sukces, a nasze otoczenie obdarzy nas szacunkiem. Jeśli widzimy, że mysz przed kotem ucieka, czekają nas problemy miłosne. Inne znaczenie sennik przypisuje snom, w którym są myszy i szczury. Samo pojawienie się szczura jest postrzegane negatywnie i dotyczy m.in. podstępu i zdrady. Szczur to fałszywy przyjaciel, więc należy uważać na swoje otoczenie. Wspólne występowanie obu gryzoni, to symbol rywalizacji z kimś o serce wybranki. Jeżeli we śnie gonimy szczura, jest to dla nas przestroga, że nie można nikogo uszczęśliwiać na siłę. A ugryzienie przez szczura ostrzega przed nadgorliwością.

Zobacz film: Czego nie jeść przed snem? Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
55
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0