Gwiazdy

Scena DDTVN: Karimski Club dla dzieci – „Kolory świąt” 

Gwiazdy

Scena DDTVN: Karimski Club dla dzieci – „Kolory świąt” 

We wtorek na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Karimski Club dla dzieci. Zespół zaśpiewał piosenkę „Kolory świąt”.

Płyta „Kolory świąt / The Colors of Christmas” projektu Karimski Club dla dzieci to piękna, świąteczna podróż. Wykonawcami są dzieci z różnych krajów, które nie znają podziałów kulturowych i religijnych. Wspólnie zaśpiewały najpiękniejsze polskie kolędy w wersjach dwujęzycznych, udowadniając, że święta nie mają granic. Święta i panujący wokół nich nastrój jest najlepszą okazją, aby czynić coś dobrego oraz na chwilę się zatrzymać w coraz szybciej pędzącym świecie. Święta kojarzą się wszystkim z czasem rodzinnym, czasem miłości, czasem pokoju i wzajemnego szacunku.

Dzieci są wolne od podziałów, które stwarzają dorośli. Podziały kulturowe, religijne ich nie dotyczą. Nie mówiąc o politycznych. Kolor skóry i języki „obce” też dla nich nie stanowią żadnych barier. Stąd pomysł, aby właśnie dzieci były posłańcem czystej miłości, dobroci i żeby to one, przy świątecznym stole, przekazały nam wszystkim znak pokoju.

Płyta „Kolory świąt”

Na płycie znajdują się tylko polskie kolędy. Są one piękne, bardzo charakterystyczne i w swej „prostocie” ujmujące. Każdy zna ich melodie, prawie każdy zna pierwszą zwrotkę.

Powstaniu płyty towarzyszyło mnóstwo historii, spotkań z ludźmi i przeżyć. Podczas ostatniego roku prowadzone były dyskusje z rodzicami dzieci, z przedstawicielami Ambasad, Towarzystw Kultury międzypaństwowych, nauczycielami, wychowawcami.

Płyta nagrywana była w studiach nagraniowych w Europie i  w obu Amerykach, w domach prywatnych, salkach przykościelnych i szkołach. Między koncertami, w salach prób i hotelach.

Kolędy w różnych językach

Na płycie znalazły się kolędy wykonane m.in. w języku arabskim i hebrajskim oraz hinduskim.

Nagraliśmy też w trakcie Ramadanu karmiącą Mamę z Bangladeszu, która wraz ze swoim starszym synkiem śpiewała kołysanki świeżo narodzonemu maleństwu.

Dzieci śpiewają w towarzystwie wokalistów Karimski Club – Sylwii Wiśniewskiej, Ricky Liona, Nicka Sincklera, Eldisa La Rosa i Antara Jacksona, a także z gośćmi specjalnymi Czesławem Mozilem, Wojciechem Waglewskim, Milo Kurtisem oraz najbardziej znanym polskim Św. Mikołajem – Szymonem Majewskim.

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
69
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0