Samoprzylepna maseczka na twarz. Na taki pomysł wpadła firma z Polski

materiały prasowe
materiały prasowe
Bezpieczna, łatwa do założenia i wygodna. Samoprzylepna maseczka ochronna - na taki pomysł wpadła firma z Gliwic. Model będzie produkowany na szeroką skalę. Czym różni się od tradycyjnej maseczki?

Samoprzylepna maseczka ochronna na twarz - polski wynalazek

Samoprzylepna maseczka ochronna na twarz jest bezpieczna, łatwa do założenia, a przede wszystkim nie zsuwa się z uszu lub nosa. Jej ergonomiczny kształt zapewnia wygodę podczas użytkowania. Swobodnie można w niej oddychać - nie krępuje ruchów, więc nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Była testowana podczas jazdy na rowerze, spaceru, czy pracy biurowej, a także przez mężczyzn z brodą, czy wąsami. W razie potrzeby chwilowego ściągnięcia maseczki, zastosowany klej zachowa przyczepność także przy kolejnej próbie naklejenia.

Nowe zastosowanie maszyn w czasie koronawirusa

Do produkcji maseczek wykorzystano specjalistyczne urządzenie, które umożliwia wytwarzanie precyzyjnych wykrojów wielowarstwowych. Zwykle wspiera ono produkcję na potrzeby branży samochodowej i elektronicznej. Jednak w związku z epidemią COVID-19 zmieniło swoje zastosowanie.

Jako firma, której działania silnie związane są z innowacjami, postanowiliśmy pochylić się nad rozwiązaniem funkcjonalnym i jednocześnie wykorzystującym nowoczesne technologie, jakimi posługujemy się na co dzień. Mamy świadomość, że w obecnym czasie najważniejsza jest profilaktyka antywirusowa i wspólna walka z rozprzestrzenieniem się COVID-19

– tłumaczy Michał Majnusz, prezes gliwickiej firmy Etisoft.

Samoprzylepna maseczka - bezpieczne materiały

Samoprzylepna maseczka ochronna jest z założenia produktem jednorazowego użytku. Jednak sposób jej wykonania i użyte materiały gwarantują wygodne stosowanie nawet przez kilka godzin. Do produkcji wykorzystano certyfikowane materiały do kontaktu ze skórą: flizelinę polipropylenową z certyfikatem Oekotex, który potwierdzają bezpieczeństwo produktu dla człowieka oraz środowiska i klej spełniający wymagania normy ISO 10993 (dopuszczającej do zastosowań medycznych przy aplikacji na skórę).

Firma planuje wyprodukować do 8 milionów maseczek miesięcznie. Cena za sztukę będzie wynosić ok. 1,29 zł + VAT.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości