Rozrywka

„Sala samobójców. Hejter”: premiera prosto z kina już w Playerze. Jan Komasa: "Postanowiliśmy nie ścigać się z koronawirusem, tylko go przeskoczyć "

Rozrywka

„Sala samobójców. Hejter”: premiera prosto z kina już w Playerze. Jan Komasa: "Postanowiliśmy nie ścigać się z koronawirusem, tylko go przeskoczyć "

Niedawno premiera w kinach, teraz na małym ekranie. Do biblioteki Playera dołącza właśnie „Sala samobójców. Hejter” - głośny film Jana Komasy. Będzie go można oglądać w serwisie w ofercie „Filmy na żądanie”. Zostań w domu z Playerem!

"Sala samobójców. Hejter" - kiedy w Playerze?

Niespełna dwa tygodnie po kinowej premierze (6 marca 2020 r.) "Sala samobójców. Hejter" 18 marca 2020 r. pojawi się w Playerze. Najnowszy obraz Jana Komasy będzie dostępny w opcji "Film na życzenie".

To decyzja bardzo odważna. Jeszcze dwa tygodnie temu wydawało się to nierealne - przyznał Jan Komasa w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Nie chcemy wytracić zainteresowania widzów "Hejterem", więc postanowiliśmy nie czekać, nie ścigać się z koronawirusem, tylko go prześcignąć, przeskoczyć go,  zareagować od razu i wprowadzić już od dzisiaj na Playera. Oczywiście, parę rzeczy się nie wydarzyło. Film nie zadebiutuje na Tribeca Festival za miesiąc, tak jak się to miało wydarzyć, bo Tribeca została odwołana

- mówił reżyser.

Weekend otwarcia był znakomity - podkreślał Jerzy Kapuściński, producent filmu.

Mieliśmy najlepszy wynik ze wszystkich filmów w Polsce, ponad 140 tysięcy widzów. Wiemy, jakie oczekiwanie jest,  jak dużo ludzi nie zdążyło go obejrzeć. Podjęliśmy więc decyzję, żeby wykorzystując najnowsze techniki dotarcia filmu, zastosować coś, czego do tej pory nigdy w Polsce nie było. Żeby film po sześciu dniach w kinach trafił od razu na platformę internetową   

-powiedział gość Dzień Dobry TVN. 

,,Sala samobójców. Hejter” - porażająco aktualny manifest młodego pokolenia

,,Sala samobójców. Hejter” to kontynuacja wielkiego hitu „Sala samobójców”. Szalenie aktualna i penetrująca obszary oraz zagadnienia w krajowej kinematografii właściwie nieporuszane - czyli hejt, mowę nienawiści i wirtualną rzeczywistość przenikającą się ze światem realnym. To nowoczesna polska superprodukcja skierowana zarówno do młodzieży, jak i dojrzałej publiczności, chcącej poznać świat, w którym porusza się młode pokolenie.

Film jest sprawnie opowiedzianą historią sensacyjną i cyber-thrillerem, który kryje w sobie porywającą i namiętną love-story. Portretując luksusową rzeczywistość najbogatszych polskich domów i obrzydliwie bogatej młodzieży, daje widzom szansę na podejrzenie świata, do którego aspirują i którego tak bardzo pożądają. Jest eskapistyczną kinową przygodą, pełną suspensu i wielkich emocji, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

"Sala samobójców. Hejter" - fabuła  

Film porusza problem nienawiści i hejtu. Tego w jaki sposób się pojawia i do czego prowadzi. Nie ocenia, pokazuje złożoność problemu. Tomek Giemza (Maciej Musiałowski), jest studentem prawa, który zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak nikomu o tym nie mówić i nadal korzystać z pomocy finansowej rodziców swojej przyjaciółki z czasów dzieciństwa -  Gabi (Vanessa Aleksander). Kiedy wszystko wychodzi na jaw, Tomek traci zaufanie państwa Krasuckich, a ci oddzielają go od Gabi, w której się podkochuje. Zraniony chłopak planuje zemstę. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity.

"Sala samobójców. Hejter" - obsada

W głównych rolach wystąpili Maciej Musiałowski i Vanessa Aleksander. Partnerowali im Danuta Stenka, Agata Kulesza, Jacek Koman i Maciej Stuhr. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
158
16
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0