Styl Życia

Rzuciła mundur dla baletu. "Sprawność, którą mam teraz, to dla mnie największa wygrana"

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

Rzuciła mundur dla baletu. "Sprawność, którą mam teraz, to dla mnie największa wygrana"

Dzień Dobry TVN

Aby tańczyć w balecie, naukę i treningi dobrze jest zacząć jak najwcześniej. Dominika Nahajowska jest jednak doskonałym przykładem na to, że baletnicą można zostać w każdym wieku. O swojej pasji opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Dorosła baletnica

Dominika Nahajowska nigdy nie lubiła sportu. Jako dziecko w ogóle nie chodziła na WF. Co gorsza, w ocenie nauczycieli nie miała poczucia rytmu, więc nie zatańczyła poloneza na żadnym ze szkolnych bali. Jak to się stało, że zaczęła tańczyć w balecie? 

- Dostałam w prezencie bilety na przedstawienie baletowe. Zupełnie nie wiedziałam, czego się spodziewać, ale zakochałam się od razu - mówiła Dominika Nahajowska w rozmowie z naszą reporterką Alicją Myśliwiec.

Ogromne wrażenie zrobiło na niej to, co można zrobić z ludzkim ciałem i ile emocji może ono wyrażać.

- Zainteresował mnie nie tylko sam balet, ale i tancerze. Okazało się, że jeden z nich prowadzi zajęcia baletowe od absolutnych podstaw dla dorosłych. Postanowiłam, że spróbuję - wspominała. Pasja ta była ogromnym zaskoczeniem dla jej mamy.

- O tym, że balet jest na świecie, wiedziałam od zawsze, ale żeby zapisać swoje dziecko - do głowy mi to nie przyszło. Jak już zaczęła systematycznie chodzić, to dla mnie i dla niej było jasne, że to się nie skończy po miesiącu czy dwóch - opowiadała mama Dominiki.

Jaka jest uczennicą?

- Jest bardzo oddana temu, co robi. Podczas zajęć słucha uwag, analizuje je i potrafi wyciągnąć z nich naukę - zapewniał Adam Kozal, tancerz i nauczyciel Dominiki.

Balet sposobem na życie

Pierwszy występ na scenie uświadomił jej, że to właśnie tańcem chce się zajmować. Wtedy też zdecydowała się porzucić szkołę oficerską i całkowicie poświęcić się baletowi. Dzisiaj prowadzi zajęcia dla dorosłych. Co dał jej balet?

- Zawalczyłam o siebie. Jedno to pasja, a drugie to, że jestem sprawna. W wieku 21 lat byłam nierozciągnięta, miałam fatalną kondycję, ciężko mi się wchodziło po schodach. Ta sprawność, którą mam teraz, to dla mnie największa wygrana - podkreślała nasza rozmówczyni. 

Zobacz także:

Lubią swoje życie singla: "Jest dużo wygodniej, bez żadnych nastoletnich dram"

Dorota Wellman o pracy z Marcinem Prokopem. "Jesteśmy ze sobą 20 lat. Powinniśmy dostać medal kartofla"

Beata Tadla wyszła za mąż: "Jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Reporter: Alicja Myśliwiec
Co sądzisz o tym artykule?
71
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0